Wylicytował klacze za prawie milion euro i nie zapłacił

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
24-11-2022,14:35 Aktualizacja: 24-11-2022,19:19
A A A

Transakcja sprzedaży czterech koni arabskich, wylicytowanych w Janowie Podlaskim na aukcji "Pride of Poland", nie doszła do skutku bowiem kupiec nie zapłacił za zwierzęta - poinformował Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

"Polski Klub Wyścigów Konnych, jako organizator aukcji Pride of Poland 2022 informuje, że konie Egiria, Poganinka, Euzona i Esmeraldia, wylicytowane w trakcie tegorocznej aukcji przez francuskiego kupca, nie zostały sprzedane.

koń, aukcja, pride of poland

Pride of Poland w liczbach. Za ile koni wpłynęła zapłata?

Jak to było z tegoroczną, prestiżową aukcją koni Pride of Poland w Janowie Podlaskim? Resort rolnictwa ustosunkował się do pytań posłów w tej sprawie. Z interpelacją w sprawie wydarzenia z połowy sierpnia wystąpili posłowie Koalicji...

Transakcja nie doszła do skutku, kupujący okazał się nierzetelny i wszystko wskazuje na to, że działał w złej wierze" - poinformował KOWR, który nadzoruje janowską stadninę.

Chodzi o sierpniową aukcję koni w Janowie Podlaskim, podczas której sprzedano 14 koni za łączną kwotę prawie 1,6 mln euro.

Francuski kupiec wylicytował 4 konie: 400 tys. euro zaproponował za klacz Esmeraldia ze stadniny w Michałowie; po 220 tys. euro za klacze Poganinka z Michałowa i Euzona z Janowa Podlaskiego; klacz Egiria z Białki osiągnęła poziom 115 tys. euro.

Anrzej Wójtowicz, pełnomocnik dyrektora KOWR ds. hodowli koni, zapytany przez dziennikarzy po aukcji koni Pride of Poland o nabywcę z Francji, odpowiedział, że licytował w imieniu dwóch podmiotów.

- Dwa konie (pojadą - PAP) do Szwajcarii i dwa do Francji. Tak jak za każdym razem, czekamy z pełnym zaufaniem do klientów, ponieważ aukcja opiera się na wspólnym zaufaniu sprzedających i kupujących. Czekamy 14 dni zgodnie z przepisami na zapłatę i odbiór wszystkich koni - wyjaśnił Wójtowicz.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu