Wycinali i kradli drewno od dawna. Teraz grozi im 5 lat więzienia

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
08-04-2018,12:50 Aktualizacja: 08-04-2018,12:56
A A A

Policjanci z Pionek (woj. mazowieckie) zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy najpierw dokonywali nielegalnej wycinki w lesie, a później kradli drewno.

Część skradzionego mienia udało się odzyskać, a sprawcom grozi kara do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze ustalili, że na terenie lasu w Pionkach może dochodzić do kradzieży drewna. Kilka dni temu na gorącym uczynku policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, gdy pakowali bale drewna do przyczepy.

kradzież drewna, złodzieje drewna, gmina Dywity, Olsztyn, warmia i mazury

Bracia kradli drewno spółdzielni rolniczej. Wpadli na gorącym uczynku

Dwaj bracia zostali złapani na gorącym uczynku, gdy kradli drewno z zalesionej działki na terenie spółdzielni rolniczej w gminie Dywity pod Olsztynem (woj. warmińsko-mazurskie). Policjanci z Dywit pojechali do świadków,...
Zatrzymani to dwaj mieszkańcy gminy Pionki w wieku 48 i 60 lat - informuje Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu.

Z policyjnych ustaleń wynika, że takich kradzieży od listopada ubiegłego roku mogło być kilkanaście. Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli już zarzuty kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Art. 290 Kodeksu karnego (kradzież drzewa z lasu)

§ 1. Kto w celu przywłaszczenia dopuszcza się wyrębu drzewa w lesie, podlega odpowiedzialności jak za kradzież.
§ 2. W razie skazania za wyrąb drzewa albo za kradzież drzewa wyrąbanego lub powalonego, sąd orzeka na rzecz pokrzywdzonego nawiązkę w wysokości podwójnej wartości drzewa.

[WIDEO] Ukradł drewno z lasu za ponad 7 tys. zł. Był pewny, że nie wpadnie | źródło: Śląska policja.pl

Poleć
Udostępnij
Skomentuj