Wraca rehabilitacja w centrach KRUS. Będą testy na koronawirusa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
30-06-2020,9:20 Aktualizacja: 30-06-2020,9:23
A A A

Po przerwie związanej z zagrożeniem epidemicznym wznowiona zostaje działalność rehabilitacyjna Centrów Rehabilitacji Rolników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Poszczególne turnusy odbywają się oczywiście z zachowaniem rygorów sanitarno-epidemiologicznych, zgodnie z obowiązującymi wytycznymi ministra zdrowia, głównego inspektora sanitarnego i KRUS.

krus, składki na ubezpieczenia rolników, renty i emerytury rolnicze

KRUS o składkach na trzeci kwartał. Ile zapłacisz?

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podała wysokość miesięcznej składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w trzecim kwartale 2020 roku. Tak jak w poprzednich miesiącach, będzie to kwota - za każdego ubezpieczonego - 42 zł....

"Warunkiem niezbędnym do rozpoczęcia przez rolnika rehabilitacji leczniczej jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, z materiału pobranego nie wcześniej niż 6 dni przed rozpoczęciem rehabilitacji leczniczej. Test jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Podstawą do jego wykonania jest elektroniczne zlecenie wystawione przez Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS, do którego rolnik został zakwalifikowany" - wyjaśnia Kasa.

Jak dodaje, to jej jednostka organizacyjna informuje rolnika o najbliższym punkcie pobrań, gdzie może zostać przeprowadzony test.

Wyniki trafiają do centrów KRUS, a te za pośrednictwem właściwej miejscowo jednostki kasy powiadamiają rolnika o zakwalifikowaniu - lub nie - na turnus rehabilitacyjny.

"W przypadku zakwalifikowania pacjenta, kontynuowana jest dotychczasowa procedura kierowania na rehabilitację leczniczą" - podsumowuje KRUS.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement