Wójt zatrzymana przez CBA

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
11-07-2019,16:10 Aktualizacja: 15-07-2019,10:27
A A A

Blisko 4 mln zł szkody w majątku gminy poprzez niezasadne wypłacanie odsetek od zerwanej umowy i umarzanie należności podatkowych zarzuca Centralne Biuro Antykorupcyjne wójt gminy Lesznowola na Mazowszu.

"W toku prowadzonych czynności zgromadzono materiał wskazujący na możliwe nieprawidłowości przy gospodarowaniu nieruchomościami na terenie gminy poprzez zawarcie w 2013 r. i 2014 r. umów dzierżawy z naruszeniem wymogów formalnych opisanych w ustawie o gospodarce nieruchomościami" - informuje CBA.

Gaz-System, Gazociągi przesyłowe, przesył gazu, podatek od nieruchomości, dochody gmin, Artur Zawartko

Gminy sporo zarabiają na podatku od nieruchomości

Wartość podatku od nieruchomości przekazanego gminom przez Gaz-System w 2017 r. wyniosła 151 mln zł, a w ostatnich pięciu latach było to ponad 600 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie. Kwotę tę gminy mogą przeznaczyć na dowolne i...

Agenci podkreślają, że "podjęcie niezasadnej decyzji o odstąpieniu od jednej z umów skutkowało wypłaceniem odsetek w wysokości ok. 1,3 mln zł i tym samym wyrządzenie szkody w majątku gminy".

Ustalenia śledczych wskazują ponadto na przekroczenie uprawnień w zakresie czynności podejmowanych jako organ podatkowy w latach 2012-2015, poprzez niezasadne umarzanie należności podatkowych na rzecz szeregu powiązanych ze sobą spółek, w celu osiągnięcia przez te spółki korzyści majątkowej w wysokości ok. 2,6 mln zł.

Pani wójt została doprowadzona 10 lipca do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszała zarzuty.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu