Wojsko dla rolników. Tym razem nie chodzi o sprzęt

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
24-06-2020,15:05 Aktualizacja: 24-06-2020,15:10
A A A

Niejednokrotnie pisaliśmy o wystawianych do sprzedaży przez armię ciągnikach rolniczych i innych maszynach. Tym razem Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego we Wrocławiu rozpisał publiczny przetarg pisemny na sprzedaż traw "na pniu".

Trawy do koszenia znajdują się na terenie byłego lotniska wojskowego - działkach położonych w gminie Oleśnica. Ogłoszony na 30 czerwca przetarg zawiera 6 pozycji obejmujących powierzchnię traw "na pniu" od ok. 12 do 47 ha.

Agencja Mienia Wojskowego, ciągniki rolnicze, przetargi na sprzęt

Ciągniki z demobilu. Zobacz, co sprzedaje wojsko

Armia wycofuje z użytkowania kolejne partie sprzętu. Na ogłaszanych przez Agencję Mienia Wojskowego przetargach można znaleźć m.in. ciągniki rolnicze i inne pojazdy potencjalnie przydatne w gospodarstwach. Szczeciński Oddział Regionalny AMW w...

Ceny wywoławcze netto za te poszczególne pozycje ustalono na od 900 zł do 3 tys. 500 zł. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 10 proc. stawki wywoławczej.

Sprzedaż traw do samodzielnego skoszenia staje się coraz popularniejsza.

Siano z uwagi na susze rolnicze stało się bowiem towarem deficytowym, a jednocześnie nadal bardzo pożądanym zwłaszcza w gospodarstwach hodowlanych.

W internecie jest sporo prywatnych takich ogłoszeń. Ceny za hektar wahają się od ok. 100 do kilku tysięcy złotych.

Zależą od jakości, wielkości trawy i który to będzie pokos. Czasem oferenci liczą też stawkę od jednego pozyskanego balotu - np. ok. 70 zł.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu