Woda w kranie zanieczyszczona środkami ochrony roślin

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
30-04-2020,13:45 Aktualizacja: 01-05-2020,10:57
A A A

Prokuratura Rejonowa w Parczewie prowadzi śledztwo w sprawie zanieczyszczenia środkami ochrony roślin wody pitnej w gminie Podedwórze (woj. lubelskie). Na razie prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko osobie.

Zbierany jest materiał dowodowy, prowadzone ekspertyzy oraz ustalane źródło zanieczyszczenia gminnego wodociągu. Skażenie wody stanowiło zagrożenie dla zdrowia mieszkańców miejscowości Mosty i Nowe Mosty oraz doprowadziło do unieruchomienia urządzenia użyteczności publicznej dostarczającego wodę - podaje portal lublin112.pl

kran, ujęcie wodne, woda pitna

Śmierć pięciu osób po wypiciu wody skażonej herbicydami

Co najmniej pięć osób zmarło w Kambodży, najprawdopodobniej po wypiciu wody skażonej pestycydami służącymi do zwalczania chwastów w uprawach - poinformowała w sobotę policja we wschodniej prowincji Kratie nad Mekongiem. Gubernator...

Wodociąg doprowadzający wodę do posesji nieczynny jest od trzech tygodni. 7 kwietnia mieszkańcy zaczęli zgłaszać, że woda ma nieprzyjemny zapach. Podejrzewano zanieczyszczenie chemiczne, więc społeczności zakazano korzystania z wodociągu.

Woda nie nadawała się bowiem nie tylko do picia, ale również nie mogła być używana do przygotowywania posiłków, mycia zębów, zmywania naczyń, a nawet kąpieli.

O sprawie powiadomiona została policja. Wiadomo już, że wodociąg nie został zanieczyszczony umyślnie. Ustalono, że skażenie pojawiło się 6 kwietnia na przyłączu prowadzącym do jednej posesji.

Prawdopodobnie związek ze zdarzeniem może mieć awaria, do jakiej doszło w ujęciu wody, która doprowadziła do chwilowego spadku napięcia. Jeżeli w tym czasie gospodarz włożył do opryskiwacza wąż, za pomocą którego napełniał urządzenie, mogło dojść do zassania środka ochrony roślin do wodociągu.

W dniach 4-11 maja zaplanowano płukanie gminnej sieci.
 

źródło: lublin112.pl

Poleć
Udostępnij
Skomentuj