Wkrótce poznamy nazwisko nowego prezesa stadniny koni w Janowie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
08-06-2016,21:25 Aktualizacja: 08-06-2016,21:41
A A A

Do drugiego etapu konkursu na prezesa przeszło czterech kandydatów, ostateczny wybór odbędzie się w przyszłą środę - poinformował PAP wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych Karol Tylenda.

W poniedziałek, zgodnie z harmonogramem, zostały otwarte koperty, komisja dokonała oceny zgłoszeń pod względem formalnym. W przyszłym tygodniu odbędą się rozmowy kwalifikacyjne, będą one dotyczyły m.in. koncepcji prowadzenia stadniny koni w Janowie.

Dni Konia Arabskiego, pride of poland, janów podlaski, michałowo

Preria i Amra padły z powodu skrętu jelit

Przyczyną śmierci klaczy Preria i Amra, które padły w marcu w stadninie koni w Janowie Podlaskim był skręt jelit - wynika z opinii biegłych, którą otrzymała prokuratura w Lublinie. W owsie i paszy, którymi karmiono konie, nie...
W przyszłą środę konkurs zostanie rozstrzygnięty - powiedział wiceszef ANR.

Rozpisanie konkursu na prezesa Stadniny Koni Arabskich w Janowie Podlaskim zapowiedział na początku kwietnia br. minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel po tym jak w padła tam kolejna klacz należąca do Shirley Watts.

Po zwolnieniu długoletniego prezesa stadniny w Janowie Marka Treli z powodu "utraty zaufania" i za niegospodarność, prezes ANR Waldemar Humięcki powołał na to stanowisko Marka Skomorowskiego z wykształcenia ekonomistę, który wcześniej m.in. był zastępcą dyrektora lubelskiego oddziału ARiMR.

Odwołanie Treli wzburzyło środowisko koniarzy w kraju i za granicą. Za tę decyzję krytykowano ministra rolnictwa oraz szefa ANR m.in. wskazując, że nowy prezes nie ma kwalifikacji do prowadzenia stadniny.

Agencja Nieruchomości Rolnych ogłosiła w połowie kwietnia postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa Stadniny Koni Arabskich w Janowie Podlaskim. Nabór trwał do końca maja. Zgłosiło się 17 kandydatów.

ANR w ogłoszeniu konkursu zastrzegła, że postępowanie kwalifikacyjne może być w każdym czasie i bez podania przyczyny zakończone bez wyłonienia kandydata.

Poleć
Udostępnij