Winobranie w skansenie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: RS/PAP | redakcja@agropolska.pl
29-09-2018,11:00 Aktualizacja: 29-09-2018,11:33
A A A

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze zaprasza w niedzielę na „Winobranie w Skansenie” – cykliczną imprezę poświęconą kultywowaniu tradycji winiarskich regionu.

„W programie m.in. korowód, zbiór i tłoczenie winogron z użyciem zabytkowych urządzeń, konkurs win domowych i otwarcie wystawy 'Winiarz Lubuski Jerzy Hadzicki'” – poinformował Damian Danak z Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze.

Odwiedzając skansen będzie można zobaczyć i poznać zasady działania zabytkowych urządzeń do wytwarzania wina, m.in. młynek, miazgownicę czy prasę.

Podczas imprezy nie zabraknie muzyki. Wystąpi Lubuski Zespół Pieśni i Tańca, zagrają: Kapela Rodziny Buganików, Zespół Romski Vanessa i Sorba, Zespół Łazar & Mossier. Będzie strefa zabawa dla dzieci, jarmark i stoiska gastronomiczne.

„Winobranie w Skansenie” rozpocznie się w niedzielę o godz. 11 i potrwa do 16.

Tradycje winiarstwa na Ziemi Lubuskiej sięgają XIII wieku. Niegdyś popularne i powszechne zajęcie z biegiem czasu zostało zapomniane. Od kilkunastu lat winiarstwo przeżywa renesans w regionie za sprawą niewielkich, rodzinnych winnic wytwarzających wino i prowadzących działalność agroturystyczną. (PAP Life)

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement