Wilk zabity podczas polowania? Policja wyjaśnia sprawę

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Wojciech Huk PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
20-11-2023,17:20 Aktualizacja: 20-11-2023,17:22
A A A

Policjanci z Krosna na Podkarpaciu wyjaśniają sprawę zabicia, prawdopodobnie podczas polowania, wilka w okolicach wsi Olchowiec. W sprawie zatrzymana została jedna osoba.

Jak powiedział PAP w poniedziałek oficer prasowy krośnieńskiej policji podkom. Paweł Buczyński, o zabiciu drapieżnika policja została poinformowała w niedzielę.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie podczas polowania doszło do zabicia wilka. Miało to miejsce w okolicach wsi Olchowiec. W tej sprawie jedna osoba została zatrzymana” – dodał.

mkiś, resort klimatu i środowiska, golińska, izby rolnicze, samorząd rolniczy, wilk, wilki, status, ochrona, szkody

Wilki nadal będą pod pełną ochroną. Ministerstwo jasno odpowiedziało na wniosek o zmianę ich statusu

Nie będzie zmiany statusu wilka, pozwalającej na uproszczenie procedur odstrzału, co miałoby pozwolić na regulację jego populacji. Na wniosek izb rolniczych w tej sprawie odpowiedziało Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Samorząd rolniczy w swoim...

Policjant podkreślił, że trwa wyjaśnianie kto i dlaczego strzelał do zwierzęcia. „Musimy ustalić czy do zabicia zwierzęcia doszło podczas polowania, jeśli tak, to czy polowanie zostało zgłoszone. Te wszystkie kwestie muszą być wyjaśnione” – zaznaczył podkom. Buczyński.

Truchło zwierzęcia zostało zabezpieczone do badań.

W Polsce wilki są pod ochroną. Polowanie na nie jest zabronione.

Jak powiedział PAP rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Edward Marszałek, wilki na Podkarpaciu są powszechnie spotykane i widziane w ciągu dnia. Podkreślił przy tym, że nie stanowią żadnego zagrożenia dla ludzi.

O zabiciu wilka w okolicach Krosna jako pierwsza poinformowała na platformie X inicjatywa Nasze lasy. 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!