Wieś w specjalnej strefie. Mieszkańcy protestują

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
27-01-2021,11:15 Aktualizacja: 27-01-2021,11:20
A A A

Mieszkańcy Kijewa nieopodal Środy Wielkopolskiej protestują przeciwko rozwijaniu strefy gospodarczej wokół miejscowości. Ich zdaniem wioska może stracić dotychczasowy urok oraz rolniczy charakter.

- Stanowiliśmy wieś jako wieś, a teraz tak naprawdę zostajemy wsią tylko z nazwy. Rolnikom to również za bardzo nie odpowiada, by przy ich polach były hale produkcyjne - powiedział na antenie TVP3 Poznań Sławomir Majchrzycki, sołtys Kijewa.

Związek Gmin Wiejskich RP, Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych, wsparcie dla gmin

Gminy wiejskie protestują w sprawie podziału pieniędzy na inwestycje

Zarząd Związku Gmin Wiejskich RP stanowczo protestuje oraz domaga się rewizji postępowania związanego z rozdziałem środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach drugiego naboru wniosków. Związek gmin w stanowisku...

Według mieszkańców rozwijanie strefy gospodarczej pogrzebie ich miejscowość oraz obniży poziom bezpieczeństwa.

Jako przykład podają decyzję o budowie drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych, która ich zdaniem zwiększy i tak już spory ruch we wsi. Nowa szosa w ocenie protestujących przetnie w dodatku teren w taki sposób, że utrudni rolnikom pracę, bo znacznie wydłuży dojazd do części areału.

Innego zdania są władze Środy Wielkopolskiej i podkreślają, że nowa droga nie tylko nie utrudni życia mieszkańcom, a wręcz przyczyni się do wyprowadzenia ruchu ciężkich pojazdów z miejscowości. Zwłaszcza, że zostanie połączona z drogą krajową nr 11.

- Zadaniem tego "bypassu", który ma łączyć drogę powiatową z planowaną inwestycją, jest wyciągnięcie ciężkiego ruchu z miejscowości Nadziejewo, gdzie są żwirownie, by nie szedł on przez Kijewo - wyjaśnił w TVP3 Piotr Mieloch, burmistrz Środy Wielkopolskiej.
 

źródło: TVP3 Poznań

Poleć
Udostępnij
Skomentuj