Wiejskie studnie pochłaniają kolejne ofiary

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
15-07-2018,18:00 Aktualizacja: 15-07-2018,19:15
A A A

Dwaj bracia rolnicy stracili życie w przydomowej studni, gdzie prawdopodobnie dokonywali prac naprawczych instalacji wodociągowej. W studni zginęła też starsza kobieta.

Do podwójnej tragedii doszło w miejscowości Bystra (pow. gorlicki, woj. małopolskie) na posesji zamieszkiwanej przez trójkę rodzeństwa, która prowadziła wspólnie niewielkie gospodarstwo rolne.

zwłoki w studni, Bardzice, gmina Kowala, powiat radomski, mazowsze, radom, Justyna Leszczyńska

Martwy gospodarz leżał w studni

Makabrycznego odkrycia dokonali w poniedziałek mieszkańcy wsi Bardzice w gminie Kowala (pow. radomski, woj. mazowieckie). W przydomowej studni znaleziono ciało mężczyzny. - Około godziny 11.30 otrzymaliśmy zgłoszenie o znalezieniu martwego...

Gdy w domu nagle zabrakło wody, bracia w wieku 46 i 63 lata rozpoczęli prawdopodobnie pracę w studni, która była jednym z ważnych elementów instalacji wodociągowej (możliwe, że chodziło o odpowietrzenie).

Mimo że studnia była stosunkowo płytka (miała głębokość ok. 2,5 m) z lustrem wody sięgającym około metra od powierzchni gruntu, obaj mężczyźni w niej zginęli.

Niedających oznak życia braci znalazła siostra, zaniepokojona ich długą nieobecnością. Zaalarmowani krzykiem sąsiedzi wyciągnęli poszkodowanych i zaczęli reanimację, którą następne przejęli strażacy i ratownicy medyczni. Niestety, nie udało się przywrócić czynności życiowych i lekarz stwierdził zgony obu gospodarzy.

Z kolei w miejscowości Staworowo (pow. sokólski, woj. podlaskie) w przydomowej studni syn zauważył ciało 76-letniej matki. Przybyli na miejsce strażacy przy pomocy drabin nasadkowych i sprzętu do ratownictwa wysokościowego wydobyli kobietę na zewnątrz. Ale lekarz stwierdził jej zgon.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj