Więcej miejsca dla sprzedawców owoców i warzyw

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
17-02-2015,10:00 Aktualizacja: 17-02-2015,11:47
A A A

Giełda w Elizówce pod Lublinem wciąż się powiększa. W marcu ma zakończyć się budowa nowego obiektu podzielonego na trzynaście boksów handlowo-magazynowych.

O pilną realizację nowej inwestycji zabiegali sami kupcy, którzy handlują w Elizówce nie tylko owocami i warzywami, ale również nabiałem, mięsem czy pieczywem.

Obecnie hale handlowe na terenie Rynku Elizówka są wykorzystane w blisko stu procentach, stąd decyzja o dalszym powiększeniu powierzchni handlowej. Nowy obiekt powstaje za halą F - informuje Polskie Radio Lublin.

Co ważne, nowa inwestycja jest proekologiczna. Na dachu nowej hali znajdzie się elektrownia fotowoltaiczna.

Szacowany koszt całej inwestycji wynosi 10 mln zł. Za całość prac zapłaci spółka Lubelski Rynek Hurtowy SA, która zarządza obiektem.

Rynek Elizówka to ponadregionalny rynek hurtowy, który rozpoczął działalność w 2000 roku. Położony na granicy administracyjnej Lublina (6 km od centrum miasta) stał się stałym miejscem zaopatrzenia dla wielu firm z południowo-wschodniej części Polski.

Obecnie powierzchnię handlową wynajmuje ok. 160 firm. Asortyment oferowanych towarów jest bardzo różnorodny. Można tu sprzedać i kupić nie tylko warzywa, owoce, artykuły spożywcze, ale także nabiał, mięso, wędliny, pieczywo, mrożonki i ryby.

Poleć
Udostępnij