Wiceminister rolnictwa Zbigniew Babalski złożył dymisję

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Zacharuk | zacharuk@apra.pl
27-06-2018,18:25 Aktualizacja: 27-06-2018,21:31
A A A

Z resortu rolnictwa odchodzi sekretarz stanu Zbigniew Babalski, który od 1 grudnia 2015 roku nadzorował pracę kilku ważnych departamentów i pełnił funkcję pełnomocnika rządu ds. kształtowania ustroju rolnego.

To pierwsza dymisja w resorcie od czasu objęcia funkcji ministra rolnictwa przez Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

- 26 czerwca złożyłem rezygnację z pełnionej funkcji na ręce premiera Mateusza Morawieckiego i została przyjęta - przyznał w rozmowie z multiportalem agropolska.pl polityk, który jest posłem Prawa i Sprawiedliwości z Ostródy.

Jan Krzysztof Ardanowski, nowy minister rolnictwa, minister Jan Krzysztof Ardanowski

Szykują się zmiany w ministerstwie i rządowych agencjach

Nowy minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że wkrótce rozpocznie przegląd kadr w resorcie i podległych mu instytucjach. Wszystko po to, aby usprawnić ich funkcjonowanie. - Dokonam przeglądu osób zatrudnionych w...

Dlaczego zdecydował się na rezygnację właśnie teraz? - Rozmawiałem z ministrem Ardanowskim i poprosiłem go o zwolnienie z obowiązków. Uważam, że nowy minister ma prawo dobrać takich współpracowników, jakich chce. Chodzi o właściwą realizację celów, jakie stoją przed ministerstwem - oświadczył były sekretarz stanu i przyznał, że w "żadnym wypadku" nie ma sporu pomiędzy nim, a ministrem Ardanowskim.

- Jest nowy szef, który ma swój styl pracy i dlatego zachowałem się tak, jak powinienem. Przyszedłem do resortu rolnictwa z ministrem Jurgielem i razem z nim odszedłem - powiedział krótko Zbigniew Babalski.

Warto podkreślić, że zarówno Zbigniew Babalski, jak również Krzysztof Jurgiel i Jan Krzysztof Ardanowski, są posłami PiS. - Jestem parlamentarzystą i do wyborów tak zostanie - zaznaczył były wiceminister.

22 czerwca minister Ardanowski zapowiedział, że dokona przeglądu osób zatrudnionych w resorcie, zarówno w przypadku kierownictwa, jak również "przynajmniej część urzędników".

- Nie jestem małpą z brzytwą, która przyszła po to, żeby robić rewolucje. Na pewno jednak zmiany kadrowe będą, również w instytucjach podległych ministerstwu rolnictwa. Nie zakładam, że będą jakieś dramatyczne - zaznaczył minister odpowiadając na nasze pytanie podczas konferencji prasowej. Już wtedy było wiadomo, że nie po drodze mu z Babalskim, który nie pojawił się na wspólnej konferencji z innymi wiceministrami.

Jan Krzysztof Ardanowski, nowy minister rolnictwa, minister Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa Ardanowski

Ardanowski: wieś oczekuje szczerości i prawdy

W środę, 20 czerwca w Pałacu Prezydenckim odbędzie się uroczystość zaprzysiężenia nowego ministra rolnictwa, którym zostanie Jan Krzysztof Ardanowski. Poseł PiS nie ukrywa, że misja powierzona mu przez premiera Morawieckiego jest trudna i...
W 2016 roku Zbigniew Babalski był odpowiedzialny za przygotowanie i wprowadzenie ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw. W 2017 roku wiceminister dodatkowo pełnił funkcję pełnomocnika ds. utworzenia Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Zgodnie z obowiązującym od marca br. nowym podziałem obowiązków, Babalski nadzorował pracę Departamentu Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii, Departamentu Gospodarki Ziemią, Departamentu Hodowli i Ochrony Roślin oraz Departamentu Nadzoru Właścicielskiego.

Zbigniew Babalski sprawował pieczę nad ważnymi urzędami, wśród których był Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych, Inspekcja Weterynaryjna, Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt, Krajowa Stacja Chemiczno-Rolnicza, Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, a także Polski Klub Wyścigów Konnych.

Na razie nie wiadomo, który z wiceministrów przejmie obowiązki sprawowane dotychczas przez Babalskiego. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że niebawem może dojść do większych zmian w kierownictwie resortu rolnictwa, a także w rządowych agencjach nadzorowanych przez MRiRW.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu