Wiceminister Gembicka o seksizmie podczas senackiej komisji rolnictwa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
17-06-2021,14:00 Aktualizacja: 18-06-2021,16:36
A A A

Seksizm w życiu publicznym cały czas jest problemem. Mówienie o kobiecie per "ta panienka" na posiedzeniu komisji rolnictwa w Senacie jest skandaliczne i niedopuszczalne - podkreśliła na Twitterze Anna Gembicka, wiceminister rolnictwa.

I sprecyzowała: "Właśnie w ten sposób zwrócił się do mnie Władysław Serafin z kółek rolniczych na posiedzeniu dzisiejszej komisji".


Koła gospodyń wiejskich, organizacje pozarządowe, Anna Gembicka, senacka komisja rolnictwa

Ustawa o kołach gospodyń wiejskich z poprawkami

Senacka komisja rolnictwa poparła znowelizowaną ustawę o kołach gospodyń wiejskich wraz z poprawkami. Nowe rozwiązania mają zapewnić kompleksową regulację kwestii związanych z tworzeniem, organizacją i funkcjonowaniem kół. Jak mówiła...

Jak sprawdziliśmy, chodzi o posiedzenie komisji z 15 czerwca, kiedy był omawiany projekt nowelizacji ustawy o Kołach Gospodyń Wiejskich.

Przewodniczący kółek rolniczych skrytykował projekt, określając go wręcz jako niekonstytucyjny. W pewnym momencie Serafin stwierdzi dosłownie: - Ta panienka, ta pani, która się nazywa wiceminister rolnictwa, wpisuje sobie jakieś chciejstwa w tej ustawie.

Komentujący twitterową skargę Gembickiej internauci przyznawali, że jeśli chodzi o zacytowaną w nim frazę, to rzeczywiście "tak nie wypada" i zwrócili uwagę na brak kultury w takich określeniach. Jednocześnie zapytali jednak, co z szacunkiem do pracy rolników ze strony władz resortu, wskazując też na pilne potrzeby w branży agro.

"Jeśli to jest jedyny problem, który widzi Pani podczas trwania komisji rolnictwa, i uważa Pani że właśnie o tym fakcie warto poinformować na tt, to ewidentnie jest Pani na nieodpowiednim stanowisku. Po za tym wszystko okej w rolnictwie?" - spytał z przekąsem jeden z twitterowiczów.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj