Wiatrakowiec spadł na gospodarstwo. Pilot był pijany

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
22-06-2019,10:00 Aktualizacja: 22-06-2019,10:09
A A A

Do ogromnej tragedii mogło dojść w jednym z gospodarstw w miejscowości Jeziorowskie (pow. ełcki, woj. warmińsko-mazurskie). Spadł tam pilotowany przez pijanego mężczyznę statek powietrzny typu wiatrakowiec.

58-letni pilot w trakcie lotu z 72-letnim pasażerem doprowadził do upadku maszyny na dach budynku gospodarczego na jednej z posesji.

W wyniku zdarzenia uszkodzone zostało - poza wiatrakowcem - poszycie dachu oraz samochód osobowy.

gmina sosnówka, powiat bialski, lubelszczyzna, pijana traktorzystka

Pijana jechała ciągnikiem po piwo. Nie pierwszy raz

Dzielnicowy z gminy Sosnówka (woj. lubelskie) podczas służby zauważył jadącą ciągnikiem 32-latkę. Była dobrze znana dzielnicowemu, więc postanowił zatrzymać pojazd.   Funkcjonariusz wiedział bowiem, że kobieta posiada zakaz kierowania...
Na szczęście nie ucierpiała żadna osoba. Pilot oraz jego pasażer uciekli z miejsca zdarzenia, a świadkowie o wszystkim poinformowali policjantów.

Mundurowi znaleźli obu mężczyzn i ich zatrzymali. Pilotem okazał się mieszkaniec tej miejscowości i jednocześnie właściciel wiatrakowca.

W chwili zatrzymania miał znacznie ponad promil alkoholu w organizmie.

Jak się okazało, pozwolenie i uprawnienia 58-latka do wykonywania takich lotów straciły ważność w 2018 roku. Pasażer - mieszkaniec Ełku - był trzeźwy i po przesłuchaniu został zwolniony.

"Policjanci o zdarzeniu powiadomili Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych oraz prokuratora. Po konsultacji z nimi pilot wiatrakowca usłyszy zarzuty związane m.in. z pilotowaniem statku powietrznego bez wymaganych uprawnień oraz w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara wysokiej grzywny oraz pozbawienia wolności do 2 lat" - informuje olsztyńska KWP.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement