W weekend czeka nas gwałtowna zmiana pogody

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
20-09-2018,9:05 Aktualizacja: 20-09-2018,9:08
A A A

Po okresie bardzo ciepłej i słonecznej pogody, kiedy to temperatura powietrza wzrosła w wielu miejscach do 30°C, w nocy z piątku na sobotę czeka nas znacznie ochłodzenie.

Jeszcze tylko dziś tj. w czwartek i w piątek zostanie z nami typowo letnia pogoda.

"Prognozujemy, że w tych dniach na przeważającym obszarze Polski temperatura maksymalna przekraczać będzie 26°C, a miejscami na zachodzie i południowym zachodzie osiągnie 30°C, a nawet 31°C" - informuje w komunikacie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

susza, pomoc dla poszkodowanych, straty w uprawach, Jan Krzysztof Ardanowski, susza

Rozmiar strat suszowych poraża, a nadal nie ma wszystkich protokołów

Resort rolnictwa alarmuje, że nadal do wojewodów nie dotarły wszystkie protokoły z gminnych komisji, które zajęły się szacowaniem strat w uprawach. To poważny problem, bo bez dokumentów nie można wypłacić żadnych pieniędzy...
Pierwsze sygnały pogorszenia pogody wystąpią już w piątek - wzrośnie prędkość wiatru do umiarkowanego i porywistego, a pod wieczór nad zachodnią Polskę nasunie się chłodny front atmosferyczny, za którym nad Polskę napłynie znacznie chłodniejsze powietrze.

Frontowi będą towarzyszyć przelotne opady deszczu, możliwe będą burze. W nocy z piątku na sobotę front przemieści się przez całą Polskę, dlatego w sobotę nastąpi już znaczne ochłodzenie i pogorszenie warunków atmosferycznych.

W całym kraju będzie pochmurno, w wielu miejscach spadnie deszcz. Temperatura powietrza wyniesie od 14°C do 18°C, co w porównaniu do pogody czwartkowej oznacza ochłodzenie o ponad 10°C.

Niedziela termicznie będzie podobna, jednak deszczu będzie mniej, powinno się też pojawiać się więcej przejaśnień.

Początek przyszłego tygodnia również zapowiada się chłodno, pochmurno i deszczowo. Spodziewamy się także silniejszych porywów wiatru, nawet do 70 km/h. Powrotu lata nie widać.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement