W Loterii Paragonowej zarejestrowano już ponad milion paragonów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
06-10-2015,12:15 Aktualizacja: 06-10-2015,12:59
A A A

W Loterii Paragonowej, która ruszyła 1 października, zarejestrowano już 1 mln 60 tys. paragonów fiskalnych - poinformowała Wiesława Drózdż, rzeczniczka prasowa Ministerstwa Finansów.

Zaznaczyła, że Narodowa Loteria Paragonowa ma zachęcić do wydawania i brania paragonów fiskalnych oraz uświadomić Polakom, jak dużą rolę pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym.

- Loteria ma przekonać Polaków, że codzienne wydawanie i branie prawidłowych paragonów fiskalnych podczas zakupów, w restauracji, barze czy u fryzjera ma znaczenie nie tylko przy dochodzeniu praw przez klientów w sytuacjach problemowych, ale także dla uczciwej konkurencji i stanu wspólnego budżetu. To przekłada się na lepsze funkcjonowanie kraju i finansowanie oświaty, służby zdrowia, sportu czy kultury - poinformowała.

Narodowa Loteria Paragonowa, izabela leszczyna, ministerstwo finansów

Rusza Narodowa Loteria Paragonowa. Do wygrania samochody, laptopy, tablety

Samochody, laptopy i tablety - to nagrody, jakie będzie można wygrać w Narodowej Loterii Paragonowej, którą resort finansów rozpoczyna 1 października. - Zapraszam wszystkich Polaków - 1 października startujemy, a co miesiąc...

W loterii, która potrwa do 30 września 2016 roku można wygrać samochody, laptopy i ipady. Aby wziąć w niej udział wystarczy mieć ukończone 18 lat i paragon fiskalny na minimum 10 zł, który należy zarejestrować go na stronie internetowej www.loteriaparagonowa.gov.pl

Do loterii przyjmowane są tylko paragony fiskalne. Można zgłosić ich dowolną liczbę, przy czym jeden paragon można zgłosić tylko raz w loterii, niezależnie od kwoty zakupu.

Raz w miesiącu będzie można wylosować Opla Astrę, a raz na kwartał Opla Insignię. Ponadto można wygrać nowoczesny Lenovo Thinkpad oraz iPad-y Air 2. Losowania najcenniejszych nagród będzie można obejrzeć na żywo w TVP Regionalna. Nagrania z losowań będą też dostępne na kanale Narodowej Loterii Paragonowej.

Wyniki losowań będą publikowane na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl/wyniki w dniu losowań. Zwycięzcy nie mogą wymieniać nagród na inne ani otrzymać jej wartości w gotówce. W loterii nie mogą brać udziału pracownicy Ministerstwa Finansów i organizatora loterii oraz członkowie ich najbliższej rodziny. Resort podkreślił, że wszystkie nagrody w Narodowej Loterii Paragonowej są zwolnione z podatku.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj