W drugiej połowie listopada koszty tankowania będą spadać. 6,65-6,76 zł/l diesla

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Łukasz Pawłowski PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
17-11-2023,14:45 Aktualizacja: 17-11-2023,14:49
A A A

W drugiej połowie listopada koszty tankowania będą spadać - przewidują analitycy portalu e-petrol.pl. Dodali, że spodziewane w najbliższych dniach spadki cen będą odwzorowaniem spadków notowanych w ostatnim czasie na giełdach paliw w Europie.

Prognoza analityków portalu e-petrol.pl na najbliższe dni zakłada następujące przedziały cenowe dla poszczególnych gatunków paliw: 6,39-6,51 zł/l dla 95-oktanowej benzyny, dla diesla 6,65-6,76 zł/l, a dla LPG 3,04-3,10 zł/l.

W piątkowym komentarzu analitycy zwracają uwagę, że na hurtowym rynku paliw w mijającym tygodniu notowane były systematyczne spadki cen. Benzyna bezołowiowa 95 od poprzedniego piątku potaniała w rafineriach o 152 zł i jest obecnie wyceniana średnio na 4931,00 zł/metr sześcienny. W przypadku diesla obniżka w tym okresie wyniosła 103 zł i metr sześcienny tego paliwa kosztuje 5203,80 zł.

paliwo, paliwa, paliwa zimowe, rynek paliw, olej napędowy, benzyna, stacje

Od 16 listopada tankujemy diesla o zimowych parametrach

Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych, od 16 listopada do końca lutego kierowcy będą tankować na stacjach diesla o zimowych parametrach. Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie wymagań jakościowych...

Zdaniem analityków portalu, zmiany na rynku naftowym oraz umocnienie złotówki wskazują na to, że przecena na rynku hurtowym powinna być kontynuowana także na początku przyszłego tygodnia.

Przypomniano, że od połowy października na stacjach paliw można było obserwować zwyżkową tendencję. W ostatnich dniach podwyżki zaczęły hamować i średnia detaliczna cena benzyny bezołowiowej 95 nie zmieniła się i wynosi, podobnie jak przed tygodniem, 6,54 zł/l. W górę poszły notowania diesla - zmiana wyniosła trzy grosze i litr oleju napędowego na stacjach kosztuje średnio 6,72 zł.

Dodano, że od połowy października niezmieniona pozostaje za to średnia detaliczna cena autogazu, która utrzymuje się na poziomie 3,09 zł/l. Powodem niepokoju dla kierowców tankujących LPG mogą być jednak medialne doniesienia na temat nowego pakietu unijnych sankcji, który może zawierać zakaz importu gazu płynnego z Rosji - wskazali analitycy.

Poleć
Udostępnij