Uwaga na nawozowych oszustów. Firma straciła setki tysięcy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
01-04-2022,9:05 Aktualizacja: 01-04-2022,9:13
A A A

Chcąc kupić nawozy sztuczne, właściciel firmy rolniczej zdecydował o wpłacie "sprzedającemu" aż 400 tys. zł. Zamówionego towaru nie otrzymał, podobnie jak zwrotu pieniędzy. Sprawą zajmuje się policja.

Do funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim (woj. podlaskie) zgłosiła się przedstawicielka firmy rolniczej z powiatu bielskiego i poinformowała o oszustwie podczas zakupu nawozów sztucznych.

dopłaty do nawozów, Henryk Kowalczyk, KRIR, odroczona zapłata za nawozy

Płatności za nawozy z opóźnieniem do września? Padła konkretna propozycja

Płatność dla zakładów wytwarzających nawozy dla rolnictwa, na których czele znajdują się przecież państwowi giganci, z możliwością istotnego opóźnienia i konkretnym zabezpieczeniem - to propozycja samorządu rolniczego. Na...

Powiedziała, że w połowie marca skontaktował się z nimi telefonicznie mężczyzna podający się za przedstawiciela firmy handlującej nawozami sztucznymi i zaoferował do sprzedaży towar. Właściciel firmy postanowił kupić u niego nawozy za ponad 400 tysięcy złotych.

"Zgodnie z ustaleniami, towar miał być dostarczony do kupującego po wpłaceniu przez niego całej kwoty. Po konsultacji z pracodawcą pracownicy firmy wpłacili żądaną kwotę ponad 400 tysięcy złotych na konto podane przez mężczyznę i oczekiwali na dostarczenie zamówienia. Niestety, zamówione nawozy nie dotarły do powiatu bielskiego, a po pewnym czasie kontakt ze sprzedającym urwał się" - podaje bielska KPP.

Stróże prawa prowadzą postępowanie w sprawie i apelują o rozsądek przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych.

Warto dodać, że - z uwagi na wysokie ceny nawozów i ich ograniczone ilości na rynku - prób oszustw związanych z tymi produktami może być coraz więcej.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj