Uwaga na burze i wichury. Nadciąga gwałtowna zmiana pogody

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
15-06-2017,10:35 Aktualizacja: 15-06-2017,10:40
A A A

Wszystko wskazuje na to, że od piątku w całym kraju diametralnie zmieni się pogoda. Czeka nas kilka chłodniejszych dni z deszczem i burzami.

Niektóre prognozy meteorologiczne ostrzegają przed możliwymi wichurami i opadami gradu, które mogą zniszczyć uprawy.

W czwartek (Boże Ciało) w większości regionów dzień będzie pogodny. Przelotne opady są możliwe jedynie w okolicach Suwałk, Białegostoku, Lublina i Bydgoszczy. Temperatura od 19 st. Celsjusza na Suwalszczyźnie do 25 st. Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i zmienny.

sadownictwo, sadownicy, straty w sadach. jabłonie, grusze, wiśnie

Sadownicy są załamani. Owoce wymarzły, ceny pójdą w górę

Ostatnie przymrozki spowodowały duże zniszczenia w sadach, wymarzły czereśnie, wiśnie i jabłonie. Owoców będzie znacznie mniej, a ich ceny mogą być wyższe - alarmuje Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP. Komisje...
Piątek upłynie pod znakiem opadów deszczu, często bardzo intensywnych (do 20 litrów na metr kwadratowy na zachodzie kraju).

Na Podkarpaciu pojawią się burze z opadami od 10 do 20 l/mkw. oraz porywami wiatru do 80 km/h.

W najcieplejszym momencie dnia temperatura wyniesie od 15 st. Celsjusza na Dolnym Śląsku do 25 st. Celsjusza na Podkarpaciu. Powieje wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, przeważnie z zachodu - informuje tvnmeteo.pl.

W sobotę burze mogą wystąpić w Katowicach i Zakopanem, jak również w Białymstoku. Niedziela nie będzie tak burzowa jak poprzednie dni. Wracający z długiego weekendu muszą natomiast uważać za kierownicą z powodu występujących w całym kraju opadów deszczu i silnych wiatrów - podaje tvp.info.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement