Uroczystości dożynkowe pod patronatem prezydenta

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Kowalczyk PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
03-08-2021,10:25 Aktualizacja: 03-08-2021,10:28
A A A

Andrzej Duda objął patronat narodowy w stulecie odzyskania niepodległości nad uroczystościami dożynkowymi organizowanymi w 2021 roku w kraju i za granicą - poinformowano na stronach Kancelarii Prezydenta.

W informacji podano, że Duda objął patronat "wyrażając szacunek i wdzięczność za codzienny trud i ciężką pracę rolników", a także, że pragnie "włączyć się w tegoroczne obchody dożynek i wspólnie z mieszkańcami wsi dziękować za plony".

Grzegorz Puda, Andrzej Duda, wsparcie dla rolników, Lubelszczyzna, gmina Wilków

Prezydent i minister rozmawiali o wsparciu dla rolników

W sprawie wsparcia dla rolników, których gospodarstwa zostały poszkodowane w nawałnicach Andrzej Duda spotkał się z Grzegorzem Pudą - poinformował Paweł Szrot, szef gabinetu prezydenta. Rozmowa trwała około godziny - prezydent...

Prezydent skierował też przesłanie do uczestników dożynek. "W imieniu Rzeczypospolitej chcę przekazać wszystkim pracującym na roli wyrazy głębokiego szacunku i uznania. Dożynki to sposobność, aby podziękować za chleb, który tafia na nasze stoły, ale także za poświęcenie, za służbę dobru wspólnemu i polskiej racji stanu" - napisał

"W czterdziestą rocznicę podpisania porozumień rzeszowsko-ustrzyckich i rejestracji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych 'Solidarność' chcemy też oddać hołd tym, którzy przed 40. laty upomnieli się o godność i prawa polskich rolników, przyczyniając się do zwycięstwa nad komunizmem" - dodał Duda.

Prezydent zapewnił, że "Rzeczpospolita nigdy nie zapomni o zasługach polskiej wsi". Podkreślił, że rolnictwo jest ważną częścią gospodarki. "Suwerenny byt Polaków zależy w dużej mierze od zachowania bezpieczeństwa żywnościowego. Możemy dziś z dumą powiedzieć, że polscy rolnicy nie tylko są w stanie wyżywić naród, ale mogą też z sukcesem konkurować na światowych rynkach" - ocenił Duda.

Podziękował też rolnikom za to, że w trudnym okresie pandemii Covid-19 "dali Polakom poczucie bezpieczeństwa, za to, że nawet przez chwile produkcja żywności nie była zagrożona i że nie zabrakło chleba w naszych domach".

Prezydent zapewnił też, że sprawy rolnictwa i wsi są dla niego szczególnie ważne.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement