Ukraińcy okradli gospodarza. Wpadli w innym województwie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
22-10-2020,13:05 Aktualizacja: 22-10-2020,13:15
A A A

Trzej obywatele Ukrainy zatrudnieni sezonowo w jednym z gospodarstw w będącym polskim "zagłębiem sadowniczym" powiecie grójeckim (woj. mazowieckie) usłyszeli zarzuty kradzieży. Wpadli na terenie woj. lubelskiego.

Policjanci z komisariatu w Warce otrzymali zgłoszenie od właściciela gospodarstwa o kradzieży elektronarzędzi z garażu. Szybko ustalili, że sprawcami prawdopodobnie są pracownicy sezonowi zatrudnieni przez pokrzywdzonego.

kradzieże w gospodarstwach, gmina kcynia, powiat nakielski, kradzież części do maszyn rolniczych

Monitoring gospodarstwa się przydał. Złodziej zatrzymany

Coraz więcej rolniczych posesji jest wyposażonych w monitoring wizyjny. O tym, że może się to opłacać przekonał się właściciel okradzionego gospodarstwa z gminy Kcynia (woj. kujawsko-pomorskie). Powiadomieni o przestępstwie policjanci udali się na...

- Okazało się, że trzej obywatele Ukrainy wyjechali, chcąc powrócić do miejsca zamieszkania. Niezwłocznie przekazano informację do innych jednostek policji na temat osób mogących być sprawcami kradzieży - podaje nadkom. Agnieszka Wójcik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.

Jeszcze tego samego dnia stróże prawa z komisariatu w Bychawie pod Lublinem zatrzymali podejrzanych w wieku 41, 31 i 20 lat.

- Odzyskano również utracone mienie. Sprawcy po przewiezieniu do grójeckiej komendy usłyszeli zarzut kradzieży. Zabezpieczono także środki pieniężne na poczet przyszłej kary - podsumowuje policjantka.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj