Tusk do rolników głodujących w Sejmie: życzę wszystkim dobrej kondycji

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
22-05-2024,9:15 Aktualizacja: 22-05-2024,9:20
A A A

Życzę wszystkim dobrej kondycji. Uważam, że nie warto narażać dla manifestacji politycznych własnego zdrowia - powiedział we wtorek premier Donald Tusk pytany o głodujących w Sejmie rolników.

Premier Tusk oświadczył, że minister rolnictwa Czesław Siekierski proponował rolnikom spotkanie. Jego zdaniem „tak naprawdę działaczom związkowym tej grupy, która okupuje jedno z pomieszczeń sejmowych, nie chodzi o (…) załatwienie jakiegoś problemu".

W związku z tym - jak dodał - "życzy wszystkim dobrej kondycji" – powiedział. "Uważam, że nie warto narażać dla manifestacji politycznych własnego zdrowia" – dodał Tusk.

protest rolników, strajk głodowy, sejm, premier

Już tylko trzech rolników prowadzi protest głodowy w Sejmie. Apelują do premiera Tuska: "chcemy przeżyć ten strajk"

Prowadzący w Sejmie protest głodowy rolnicy poinformowali we wtorek, że liczą, iż w środę spotkają się w niższej izbie parlamentu z premierem Donaldem Tuskiem. Protestujący wskazali, że są osłabieni, jest ich już tylko trzech, ale nadal...

Podkreślił, że ma nadzieję, iż "ci, którzy zdecydowali się na tę akcję zrozumieją, że wszystko jest do załatwienia w normalnym trybie". Takim normalnym trybem jest, zdaniem Tuska, spotkanie z ministrem rolnictwa u niego w resorcie albo w Centrum Dialogu.

Donald Tusk zwrócił uwagę, że na co dzień zajmuje się sprawami rolnictwa, teraz jest do rozwiązania problem ewentualnych konsekwencji przymrozków i gradobicia: "szukamy sposobów jak pomagać tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji" - zaznaczył.

"Ta polityczna manifestacja w Sejmie to nie jest obrona interesów rolników, tylko polityka. I trudno mi wziąć odpowiedzialność za działania moich politycznych oponentów. Niech oni biorą za siebie odpowiedzialność, tak jak ja biorę za siebie" – zakończył premier.

9 maja grupa 11 rolników rozpoczęła w Sejmie protest, domagając się rozmowy z premierem Donaldem Tuskiem o unijnym Zielonym Ładzie. W poprzedni poniedziałek Mariusz Borowiak z "Orki" ogłosił rozpoczęcie przez protestujących strajku głodowego. Obecnie zostało trzech protestujących w ten sposób.

Poleć
Udostępnij