Trzęsienie ziemi w ANR. Dyrektorzy stracili pełnomocnictwa

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Krzysztof Zacharuk | zacharuk@agropolska.pl
14-10-2015,20:40 Aktualizacja: 14-10-2015,21:12
A A A

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami premier Ewy Kopacz i ministra rolnictwa Marka Sawickiego, prezes Agencji Nieruchomości Rolnych zawiesił w obowiązkach dyrektora Oddziału Terenowego ANR w Szczecinie i jego dwóch zastępców.

ANR w lakonicznym komunikacie informuje, że w środę szef Agencji Leszek Świętochowski zawiesił dyrektora szczecińskiego oddziału ANR Roberta Zborowskiego i jego dwóch zastępców: Andrzeja Matyjaszka i Marka Gila, który kierował  filią w Koszalinie.

Agencja Nieruchomości Rolnych, marek sawicki, przetargi na kupno ziemi

Sawicki: będzie zmiana kierownictwa ANR na Zachodnim Pomorzu

Marek Sawicki, minister rolnictwa poinformował w środę, że zmieni się kierownictwo Agencji Nieruchomości Rolnych w województwie zachodniopomorskim. 6 października policja zatrzymała 11. rolników spod Pyrzyc i b. pracownika ANR. Według...
Jednocześnie powierzył Andrzejowi Baczyńskiemu, dotychczasowemu zastępcy dyrektora OT ANR w Szczecinie, obowiązki zastępcy dyrektora kierującego koszalińską filią.

Co ważne, prezes Świętochowski cofnął wszelkie pełnomocnictwa dyrektorom oddziału i filii.

"Pełnomocnikiem prezesa w Oddziale Terenowym ANR w Szczecinie został Tomasz Ciodyk, dyrektor Zespołu Gospodarowania Zasobem w Biurze Prezesa ANR" - informuje Agencja.

Sprawa ma związek z zatrzymaniem jedenastu rolników spod Pyrzyc i byłego pracownika Agencji Nieruchomości Rolnych, których prokuratura oskarża o uzgadnianie cen państwowej ziemi, która była sprzedawana na licytacjach.

Śledczy twierdzą, że sprawa dotyczy co najmniej kilkudziesięciu przetargów, a wartość gruntów rolnych będących przedmiotem postępowań to  ponad 6 mln zł.

Poleć
Udostępnij