Traktorzysta wywrócił ciągnik. Przeważyły promile?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
17-06-2020,9:15 Aktualizacja: 17-06-2020,9:19
A A A

3 promile miał w organizmie kierowca ciągnika rolniczego, który doprowadził do wywrócenia się maszyny. Jeszcze "lepszy" rezultat dało badanie alkomatem innego traktorzysty.

Jednostka OSP Połęcko została zadysponowana do przewróconej maszyny w miejscowości Miłów (pow. krośnieński, woj. lubuskie). Z pojazdu wyciekały płyny eksploatacyjne.

wypadki z udziałem ciągników rolniczych, wypadki na drogach, Wolica, powiat krasnostawski, Przełęk

Traktorzysta zgubił wóz z sianem

Odczepiony od ciągnika rolniczego wóz z sianem uderzył w samochód osobowy. W innym zdarzeniu drogowym "osobówka" starła się ze skręcającym w drogę gruntową traktorem. W miejscowości Wolica (pow. krasnostawski, woj....

"Kierującemu ciągnikiem nic się nie stało. Został przebadany alkomatem przez policję. Okazało się, że posiadał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu" - czytamy na facebookowym profilu OSP z Gminy Maszewo Lubuskie.

Dyżurny międzyrzeckiego (pow. bialski, woj. lubelskie) komisariatu przyjął z kolei zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. Z relacji świadka wynikało, że w miejscowości Łukowisko mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym jest pijany i stwarza zagrożenie dla innych osób.

Na miejsce natychmiast skierowany został patrol. Funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, gdy zjeżdżał z drogi krajowej K-19. Za kierownicą traktora siedział 37-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski.

Badanie stanu trzeźwości wykazało aż 3,6 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało nie posiada ponadto uprawnień do kierowania.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości 37-latek odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement