Traktorzysta szybko stracił prawo jazdy

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
27-04-2019,12:00 Aktualizacja: 26-04-2019,22:25
A A A

Przez najbliższe trzy miesiące będzie musiał sobie radzić bez prawa jazdy traktorzysta zatrzymany do kontroli przez policjantów z elbląskiej drogówki. Przewoził bowiem jedną osobę więcej niż było mu wolno.

37-letni kierowca ciągnika rolniczego marki Ursus jechał 23 kwietnia z dwoma pasażerami. Ten pojazd był jednak zarejestrowany jako dwuosobowy, co oznacza, że dla trzeciej osoby nie ma w nim bezpiecznego miejsca.

I za to traktorzysta, który był trzeźwy, został ukarany.

wypadki z udziałem ciągników, wypadki na drogach, Dąbrowa Tomaszowska, powiat tomaszowski

Traktor i tir w rowie. Wszyscy uczestnicy wypadku trafili do szpitala

Trzy osoby (jedna w ciężkim stanie) trafiły do szpitala po zderzeniu ciągnika rolniczego z tirem w miejscowości Dąbrowa Tomaszowska (pow.tomaszowski, woj. lubelskie). Jadący drogą krajową nr 17 od strony Zamościa samochód ciężarowy zaczepił...
- Kierującemu zatrzymano na trzy miesiące prawo jazdy - informuje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Jednocześnie przypomina o kwestii bezpieczeństwa osób przewożonych pojazdami.

- Jeżeli auto jest zarejestrowane jakoczteroosobowe, to jest tam bezpieczne miejsce dla czterech osób. W razie zdarzenia drogowego większa liczba pasażerów we wnętrzu może mieć tragiczne konsekwencje – przestrzega kom. Nowacki.

Jak dodaje, w związku z rozpoczętym już właściwie okresem intensywnych prac polowych, policjanci zapowiadają częstsze tego typu kontrole pojazdów rolniczych.

Wcześniej też takowe były realizowane. W lutym policjanci ruchu drogowego w miejscowości Piecuchy pod Szczytnem (woj. warmińsko-mazurskie) zatrzymali kierowcę ciągnika rolniczego, który nie zastosował się do zapisu w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, określającym liczbę miejsc i przewoził swojego 7-letniego syna. Mężczyźnie funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Dodatkowo - z uwagi na przewożony niezabezpieczony ładunek sypki oraz brak wymaganych  dokumentów - na 39-latka nałożono mandat w wysokości 500 zł oraz 1 punkt karny.

Poleć
Udostępnij