Traktorzysta stracił "prawko". Za dużo osób na przyczepie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
12-02-2020,17:40 Aktualizacja: 12-02-2020,20:04
A A A

Realizujący zadania w ramach grupy SPEED policjanci z komendy w Wągrowcu (woj. wielkopolskie) w okolicach Piły zatrzymali prawo jazdy kierującemu ciągnikiem rolniczym z przyczepą.

Jako przyczynę takiej decyzji stróżów prawa wągrowiecka KPP podaje, że mężczyzna na przyczepie wiózł 3 osoby. A - jak przypomina - obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy m.in. w przypadku, kiedy ujawnione zostanie przewożenie osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym (pozwoleniu czasowym) lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji.

Wójcin, powiat wieruszowski, wypadki z udziałem ciągników, włoszczowa

Mercedes staranował ursusa. Kłody spadły na auta

Osobowy mercedes w trakcie wyprzedzania zderzył się z ciągnikiem rolniczym, którego kierowca w efekcie wylądował w szpitalu. Na dwie inne "osobówki"  spadły kłody drewna z przyczepy kłonicowej samochodu ciężarowego. Do...

Przekroczenie liczby osób również zostało określone w przepisach. To: 5 w przypadku przewożenia ich autobusem, 2 w przypadku przewożenia ich samochodem osobowym, samochodem ciężarowym lub w przyczepie ciągniętej przez ciągnik rolniczy lub pojazd wolnobieżny (i oczywiście taka przyczepa powinna być dostosowana do przewozu osób).

"Kierujący ciągnikiem rolniczym, decydując się na przewożenie osób w przyczepie, naraził jednocześnie te osoby na duże niebezpieczeństwo w przypadku niespodziewanej sytuacji na drodze" - wskazują wągrowieccy funkcjonariusze.

Dodają, że "naruszenie przepisów dotyczących przewozu osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym naraża kierującego na mandat w wysokości od 100 do 500 złotych i do 10 punktów karnych".

Traktorzysta straci również prawo jazdy na 3 miesiące.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement