Traktor z przyczepą spadł z promu do Warty

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
06-04-2020,15:00 Aktualizacja: 06-04-2020,15:10
A A A

Ciągnik rolniczy marki Ursus C330 z przyczepą wyładowaną drewnem wpadł do Warty na przeprawie promowej Dębno pod Środą Wielkopolską. Na miejsce zjechały się służby ratownicze.

Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał. Traktorzysta zdążył opuścić kabinę przed całkowitym zanurzeniem się pojazdu w rzece. Żeby wydobyć rolniczy zestaw, potrzebne były dwie strażackie jednostki specjalistyczne z Poznania.

wypadki z udziałem ciągników rolniczych, wypadki na drogach, Rudzienko, powiat otwocki

Traktor wylądował w rowie. Kierowca pijany

Ciągnik z siewnikiem wpadł do przydrożnego rowu po zderzeniu z toyotą. Kierowca "osobówki" dostał mandat za spowodowanie kraksy. Traktorzysta odpowie zaś za jazdę po pijanemu. Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 50 w obrębie...

"Była to Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego Poznań i Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego Poznań-7. Ratownicy przy użyciu odpowiednich zabezpieczeń i wykorzystaniu ciężkiego sprzętu wydobyli na brzeg zatopiony pojazd" - relacjonuje również pracująca na miejscu jednostka OSP Pięczkowo.

Co ustalili wyjaśniający okoliczności wypadku policjanci?

- 45-letni kierowca ciągnika rolniczego z przyczepą załadowaną drewnem wjechał na prom. Obsługa poinformowała go, że ładunek jest zbyt ciężki i wydała polecenie wyjechania na ląd. Kiedy mężczyzna wyjeżdżał z promu, obsługa promu puściła liny cumujące prom, który zaczął odpływać, a ciągnik z przyczepą - topić się - relacjonuje na portalu "Gazety Jarocińskiej" asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy KPP w Środzie Wielkopolskiej.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu