Traktor wylądował w rowie. Kierowca pijany

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
01-04-2020,14:25 Aktualizacja: 01-04-2020,14:30
A A A

Ciągnik z siewnikiem wpadł do przydrożnego rowu po zderzeniu z toyotą. Kierowca "osobówki" dostał mandat za spowodowanie kraksy. Traktorzysta odpowie zaś za jazdę po pijanemu.

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 50 w obrębie miejscowości Rudzienko (pow. otwocki, woj. mazowieckie). Choć wypadek wyglądał groźnie, nikt w nim na szczęście nie ucierpiał.

Traktor przygniótł nogi nastolatkowi

Policjanci z Nowego Sącza będą ustalać przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło podczas prac leśnych w miejscowości Korzenna (woj. małopolskie). Ranny został 19-letni mężczyzna, którego przygniótł ciągnik rolniczy. -...

- Kierowca toyoty był trzeźwy, natomiast alkomat podczas badania traktorzysty pokazał, że jest pijany. 55-letni mieszkaniec powiatu mińskiego miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie - przekazuje nadkom. Daniel Niezdropa, oficer prasowy Komendy Powiatowej policji w Otwocku.

Jak dodaje, funkcjonariusze z drogówki nałożyli na kierowcę "osobówki" - obywatela Maroka - mandat karny za spowodowanie kolizji drogowej. A w związku z podejrzeniem popełnienia przez traktorzystę przestępstwa drogowego, polegającego na jeździe w stanie nietrzeźwości, sporządzili dokumentację do późniejszego dochodzenia.

- Apelujemy do rolników, którzy o tej porze prowadzą intensywne prace przy wykorzystaniu ciągników i specjalistycznych maszyn rolniczych, aby wykazywali się rozsądkiem i odpowiedzialnością. Aby pamiętali o tym, że jazda po alkoholu jest karalna. Można stracić uprawnienia, a w przypadku prowadzenia rolniczej działalności może to być wyjątkowo dotkliwy skutek nieodpowiedzialnego zachowania - podkreśla nadkom. Niezdropa.

Zapowiada, że policjanci będą bacznie przyglądać się traktorzystom i wzorem ubiegłych lat prowadzić ich kontrole.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement