Tragiczny upadek w stodole. Rolnik zmarł w wyniku obrażeń

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
15-09-2022,15:20 Aktualizacja: 15-09-2022,15:22
A A A

Prowadzący prawdopodobnie prace porządkowe w stodole 56-letni gospodarz spadł z niezabezpieczonego piętra na utwardzone "klepisko". W wyniku obrażeń zmarł.

Tragiczny wypadek miał miejsce w Przygodziczkach pod Ostrowem Wielkopolskim. Wezwano tam służby ratunkowe, które wstępnie ustaliły, że mężczyzna prawdopodobnie upadł z wysokości - z niezabezpieczonego piętra stodoły - na betonową posadzkę. Jego życia nie udało się uratować.

wypadki przy pracy rolniczej, choroby zawodowe rolników, KRUS, odszkodowania dla rolników

Za tymi liczbami kryją się dramaty. Są najnowsze dane o wypadkach na roli

W pierwszym półroczu br. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wypłaciła odszkodowania z tytułu 22 wypadków śmiertelnych. U 4 osób potwierdziła niezdolność do samodzielnej egzystencji wskutek zdarzeń na roli. KRUS wydał...

- Prowadzimy postępowanie w sprawie pod nadzorem prokuratora - poinformowała mł. asp. Ewa Golińska-Jurasz z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Stróże prawa apelują o ostrożność przy pracach gospodarskich, w tym wykonywanych na wysokościach. Zwłaszcza, że – jak już wielokrotnie pisaliśmy - "upadek osób" to z reguły kategoria, w której odnotowuje się najwięcej wypadków w rolnictwie.

Z danych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wynika, że tylko w pierwszym półroczu 2022 r. w wyniku różnego rodzaju upadków poszkodowanych zostało 2259 osób (to 47,9 proc. wypadków zakończonych przyznaniem jednorazowego odszkodowania).
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu