Tragiczny pożar traw. Sąsiad znalazł ciało seniora

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
09-04-2020,9:55 Aktualizacja: 09-04-2020,10:00
A A A

Po ugaszeniu dużego pożaru traw w Ochotnicy Dolnej (pow. nowotarski, woj. małopolskie) znaleziono zwłoki 80-letniego mężczyzny, który miał wykonywać prace polowe. Przyczyny i okoliczności tragedii ustalają policjanci.

W trwającej niemal 5 godzin akcji gaszenia płomieni, które objęły ok. 5 hektarów traw, udział brały 3 zastępy strażaków.


pożar trawy, Łękawica, powiat wadowicki, wypalanie traw i nieużytków

Gasił pożar trawy. Ma poparzenia drugiego stopnia

Nieopodal jednego z budynków inwentarskich na terenie miejscowości Łękawica (pow. wadowicki, woj. małopolskie) doszło do pożaru suchej trawy. Ranny został gospodarz. Po otrzymanym wezwaniu do akcji gaśniczej natychmiast zostały zadysponowane...

- W pobliżu palących się traw leżało ciało mężczyzny w wieku około 80 lat. Po ugaszeniu pożaru i po przybyciu na miejsce policji dalsze działania straży polegały na zabezpieczaniu i oświetlaniu terenu na czas czynności dochodzeniowych – informuje mł. bryg. Sebastian Woźniak, rzecznik prasowy Małopolskiej Komendy Wojewódzkiej PSP.

Według asp. Doroty Garbacz, rzeczniczki nowotarskiej policji, zmarły senior był mieszkańcem Ochotnicy Dolnej.

- Jak wstępnie ustalono, 80-latek wyszedł z domu około południa wykonywać prace polowe. Wieczorem mieszkańcy zauważyli dym. Do pożaru łąk zostały wezwane służby ratunkowe. Strażacy ugasili ogień. Wówczas jeden z sąsiadów znalazł na wzgórzu zwłoki mężczyzny. Wykluczono udział osób trzecich, ciało zabezpieczono do badań, aby ustalić co było bezpośrednią przyczyną śmierci. Dokładne okoliczności tragicznego zdarzenia wyjaśni prowadzone śledztwo - przekazuje policjantka na łamach "Gazety Krakowskiej".

Niestety, mimo apeli o rozsądek, z całej Polski jak co roku napływają doniesienia o pożarach całych połaci suchych traw. Od początku roku w Małopolsce odnotowano grubo ponad 2 tys. takich pożarów (rannych zostało w nich 5 osób, a 1 zginęła).

Z kolei na Zamojszczyźnie (woj. lubelskie) w ramach jednego zdarzenia spaliło się ok. 150 ha suchych traw i nieużytków. 15 hektarów objęły pożary w powiecie hajnowskim (woj. podlaskie).
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Advertisement
Advertisement
Advertisement