Tragiczny finał wypalania traw. Strażacy reanimowali mężczyznę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
29-06-2018,8:30 Aktualizacja: 29-06-2018,8:50
A A A

W ostatnim czasie wzrosła liczba pożarów traw. Za wiele niebezpiecznych zdarzeń odpowiadają rolnicy, którzy twierdzą, że w ten sposób "robią porządek" i użyźniają glebę. Nic bardziej mylnego!

Strażacy przypominają, iż wypalanie traw jest bezwzględnie zabronione. Pożar oznacza zniszczenie miejsc lęgowych wielu gatunków gnieżdżących się na ziemi i w krzewach ptaków.

Płomienie niszczą miejsca bytowania zwierzyny łownej, m.in. bażantów, kuropatw, zajęcy a nawet saren czy jeleni. W pożarach traw ginie wiele pożytecznych zwierząt.

wypadek, policja, 2-latek pod kołami ciągnika, lubelskie, śmierć dziecka

Dziecko pod kołami ciągnika. Ojciec go nie zauważył

O dramacie w gminie Mircze na Lubelszczyźnie mówią dziś niemal wszyscy mieszkańcy powiatu hrubieszowskiego. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj przed południem. Jak wynika z policyjnych ustaleń, dziecko bawiło się na swoim...

20  czerwca w miejscowości Orzelec Mały gm. Łubnice (woj. świętokrzyskie) doszło do pożaru traw i nieużytków na powierzchni około 1 ha. Do pożaru zadysponowano 6 zastępów, które były na miejscu już po kilkunastu minutach od zgłoszenia.

- Praca zastępów polegała na zabezpieczeniu miejsca działań oraz podaniu czterech prądów wody. W trakcie prowadzonych działań gaśniczych kierujący akcją odnalazł na pograniczu zarośli i pogorzeliska leżącą osobę, bez podstawowych funkcji życiowych. Poszkodowany niezwłocznie został ewakuowany ze strefy zagrożenia - informuje Grzegorz Rajca z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie.

Następnie strażacy przystąpili do udzielania pierwszej pomocy. Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego, wspólnie z ratownikami, kontynuowano dalsze czynności resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Niestety, po godzinie od rozpoczęcia resuscytacji przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon poszkodowanego.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj