Copy LinkXFacebookShare

Tracą przez ASF. Na Podlasiu chcą szybszych wypłat dopłat

Podlaska Izba Rolnicza wystąpiła do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o przyśpieszenie wypłat dopłat bezpośrednich.
 
Województwo podlaskie niemal od roku zmaga się z wieloma problemami wynikającymi z afrykańskiego pomoru świń. Do dziś w Polsce stwierdzono już 23 przypadki ASF u dzików. Zdaniem przedstawicieli PIR podejmowane przez rząd działania w tej sprawie są niewystarczające.
 
Samorząd rolniczy z Podlasia wystąpił więc o przygotowanie decyzji, by dopłaty bezpośrednie za 2014 rok w pierwszej kolejności otrzymali rolnicy z obszaru ochronnego i z ograniczeniami. 
 
Pomoc powinni otrzymać przede wszystkim gospodarze, którzy najbardziej odczuwają niekorzystną sytuacją na rynku trzody chlewnej oraz doświadczyli szkód w uprawach rolnych wyrządzonych przez dziki.
 
"Przyspieszenie wypłat dopłat bezpośrednich pozwoli producentom rolnym lepiej poradzić sobie z problemami wynikającymi z powodu wykrycia ASF u dzików" – przekonują władze Podlaskiej Izby Rolniczej.

Zobacz nas w Google News

dopłaty do loch, dopłaty do trzody chlewnej, lochy, loszki hodowlane, trzoda chlewna, świnie, pomoc dla rolników, MRiRW, ARiMR, de minimis, wsparcie hodowców
Hodowla

Dopłaty do loch: 1000 zł na maciorę i 2000 zł do loszki hodowlanej

wapnowanie
Uprawa

Skrzyp polny po żniwach – jak zniszczyć uciążliwy chwast?

szkodniki w rzepaku
Uprawa

Insektycydy przeciwko pierwszym szkodnikom w rzepaku

ASF, afrykański pomór świń, dwa nowe ogniska ASF, ognisko ASF, ASF u świń, trzoda chlewna, świnie, bioasekuracja, Inspekcja Weterynaryjna, ASF 2026
Hodowla

Dwa nowe ogniska ASF u świń. Kolejne na Kujawach!