To będzie park dla dużych inwestorów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
12-09-2019,13:45 Aktualizacja: 13-09-2019,10:36
A A A

- Centralny Park Inwestycyjny Dźwierzno w gminie Chełmża (woj. kujawsko-pomorskie) będzie skierowany do dużych inwestorów - zapowiedział Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa.

Polityk dodał, że 468 hektarów, na których ma powstać, to jeden z najważniejszych terenów inwestycyjnych w kraju. Szef resortu i Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury uczestniczyli w Wąbrzeźnie w konferencji prasowej dotyczącej planów powstania CPI Dźwierzno oraz inwestycji drogowych w województwie.

kowr, gorzów wielkopolski, grunty pod inwestycje, Sebastian Pieńkowski, jacek wójcicki

KOWR "uwolnił" hektary gruntów pod inwestycje

Gorzów Wielkopolski zyskał 250 ha terenów pod inwestycje. To grunty położone przy trasie ekspresowej S3 i specjalnej strefie ekonomicznej. Ich właścicielem jest KOWR, który "uwolnił" je na potrzeby rozwoju...

"Centralny Park Inwestycyjny Dźwierzno ma być potężnym przedsięwzięciem inwestycyjnym dla dużych inwestorów. Razem z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną chcemy wykorzystać do tego celu 468 hektarów gruntów państwowych będących we władaniu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. W strefach ekonomicznych - pomorskiej, łódzkiej i w innych są rozproszone grunty o powierzchni kilku czy kilkunastu hektarów. Takich gruntów jest dużo, ale dużych terenów, które pozwoliłyby przyciągnąć dużych inwestorów, jest w Polsce jak na lekarstwo" - mówił Ardanowski.

Dodał, że dla strefy konieczne będzie uruchomienie zjazdu autostradowego. - Jej rozwój jest szalenie ważny dla powiatu toruńskiego oraz sąsiednich, bo to w sposób definitywny i trwały rozwiązałoby problem bezrobocia na tym terenie - wskazał Ardanowski.

Adamczyk zadeklarował, że kwestia zjazdu z A1 zostanie rozwiązana w taki sposób, żeby ten teren inwestycyjny mógł być efektywnie wykorzystany.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj