Tankowanie będzie tańsze. Co najmniej do końca roku

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
19-12-2015,12:10 Aktualizacja: 19-12-2015,12:13
A A A
Eksperci paliwowi oceniają, że koniec grudnia powinien upłynąć pod znakiem taniego tankowania. Ich zdaniem będzie przybywać stacji, w których za diesla zapłacimy poniżej 4 zł za litr. Tanieć będzie też benzyna i autogaz. 
 
Analitycy BM Reflex zauważyli, że kolejny tydzień grudnia przyniósł kontynuację spadków cen paliw na stacjach. O 8 gr na litrze potaniała benzyna 95, a olej napędowy o 10 gr. Coraz wyraźniejszy jest spadek cen autogazu, który potaniał o 6 groszy.
 
"Na części stacji notujemy już ceny poniżej 4 złotych za litr. Najtańszy olej napędowy na nielicznych stacjach kosztuje około 3,80, a benzyna bezołowiowa 95 - 3,99 zł/l. Stacji, gdzie jeszcze przed świętami za litr diesla czy Pb95 zapłacimy 4 zł/l lub mniej, będzie przybywało. Natomiast na większości stacji ceny autogazu powinny spaść poniżej 2 zł/l" - prognozuje BM Reflex.

zwrot akcyzy od paliwa rolniczego, henryk kowalczyk, krajowa rada izb rolniczych

Rząd zwiększył zwrot akcyzy od paliwa rolniczego

Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów poinformował, że o 5 groszy, do 1 zł od litra zużytego paliwa na cele produkcji rolnej wzrosła stawka zwrotu akcyzy. Rząd przyjął rozporządzenie w tej sprawie. - Rząd przyjął projekt...
Rówinież zdaniem ekspertów z e-petrol.pl, końcówkę roku kierowcy najpewniej zapamiętają, jako czas taniego tankowania i powrotu cen oleju napędowego poniżej granicy 4 zł/l. Według nich jeszcze kilka miesięcy wcześniej nikt się tego pewnie nie spodziewał.
 
Wskazali, że w mijającym tygodniu PKN Orlen oraz Grupa Lotos wprowadzały z każdym dniem nowe cenniki na produkowane przez siebie paliwa. O ile w pierwszej połowie tygodnia paliwa lekko drożały, to od środy ceny spadały. W przypadku diesla średnia cena tego paliwa zbliżyła do poziomu z lutego 2010 r.
 
Według e-petrol.pl spadki cen w detalu z mijającego tygodnia to jeszcze nie koniec dobrych wiadomości dla kierowców. "Im bliżej Wigilii, tym ceny diesla na stacjach mogą bardziej zbliżać się do granicy 4 zł/l, a na wielu obiektach spaść poniżej tej psychologicznej granicy" - dodano.
 
Według prognoz e-petrol.pl średnia cena najpopularniejszej benzyny 95 w przyszłym tygodniu powinna mieścić się w przedziale 4,24-4,32 zł/l, litr oleju napędowego może kosztować 3,99-4,14 zł, a LPG - 1,98-2,06 zł.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj