Taki przewóz już nie przejdzie. Traktorzysta stracił "prawko"

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
04-03-2020,14:15 Aktualizacja: 06-03-2020,13:01
A A A

Kierujący ciągnikiem rolniczym został rozliczony za przewożenie 4 osób niezgodnie z przepisami. Jego występek zarejestrowali funkcjonariusze w nieoznakowanym radiowozie.

Przewóz osób w kabinach ciągników i na wszelkiego rodzaju przyczepach był niegdyś powszechnym obrazkiem, zwłaszcza na wsi. Policjanci coraz częściej zwracają jednak uwagę na wykroczenia w tym zakresie.

pijani traktorzyści, Jawornik Polski, powiat przeworski, kpp w przeworsku

Traktorzysta ma kłopoty. Mimo zakazu jechał pijany ursusem

O kilka dni za wcześnie wsiadł za kierownicę ciągnika rolniczego mieszkaniec Jawornika Polskiego (pow. przeworski, woj. podkarpackie). Odpowie przez to za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów. Co gorsza, był też pijany. 46-letni kierujący...

Tak było ostatnio na terenie powiatu prudnickiego (woj. opolskie).

"Brakiem wyobraźni wykazał się mieszkaniec gminy Głogówek, który kierował ciągnikiem rolniczym z przyczepą. Zlekceważył wymogi bezpieczeństwa i pomimo, że pojazd nie był do tego przystosowany, przewoził na przyczepie oraz w kabinie traktora łącznie 4 osoby. Za takie wykroczenie mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz został ukarany mandatem, a na jego konto trafiły 4 punkty karne" - relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Prudniku.

Jednocześnie stróże prawa uczulają, że przewożenie osób ponad liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich pasażerów, a w przypadku zdarzenia drogowego może być tragiczne w skutkach.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement