Szykują się zmiany w rządzie. Puda straci stanowisko?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
31-08-2021,8:05 Aktualizacja: 31-08-2021,10:23
A A A

- We wrześniu bez wątpienia dojdzie do zmian w rządzie - zapowiedział Wojciech Skurkiewicz, wiceszef MON. Wśród ministrów, którzy mają pożegnać się ze stanowiskiem wymieniany jest Grzegorz Puda.

O roszadach w Radzie Ministrów pisze Onet. pl. Portal donosi, że w ramach rekonstrukcji gabinetu Mateusza Morawieckiego posadę stracą Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska w związku ze sporem z Czechami o kopalnie w Turowie, a także Puda.

grzegorz puda, minister rolnictwa, bielsko-biała

Minister Puda o AGROunii: Nie uważają się za rolników

Nie przeceniam roli, jaką pełni pan Kołodziejczak, nowy lider nowej partii politycznej. Nie mam czasu na takie drobiazgi – powiedział o szefie AGROunii minister rolnictwa Grzegorz Puda. W wywiadzie dla portalu bielsko.biala.pl szef resortu...
W PiS panuje bowiem przekonanie, że nie radzi sobie na stanowisku szefa resortu rolnictwa, a na wsi rośnie gniew i spada poparcie dla Zjednoczonej Prawicy. W ostatnim czasie doszło do wielu protestów gospodarzy, którzy blokowali drogi w wielu województwach Polski. A Michał Kołodziejczak, lider AGROunii nie ukrywa, że zamierza iść w politykę i interesuje go miejsce w przyszłym rządzie.  To może odbierać poparcie przedstawicieli rządzącej partii w kolejnych wyborach parlamentarnych.

39-letni Puda ministrem rolnictwa został 6 października 2020 roku. Zastąpił na tym stanowisku Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Już wówczas środowiska rolnicze wytykały mu brak wiedzy o rolnictwie i jego problemach, a także zaangażowanie w tzw. piątkę dla zwierząt.

Onet wskazuje dwóch kandydatów na nowego ministra rolnictwa. Pierwszy z nich to wiceminister Szymon Giżyński, który rzekomo otwarcie krytykuje swojego szefa, a jednocześnie jest zaufanym człowiekiem prezesa Kaczyńskiego. Wśród następców Pudy wymieniany jest ponadto poseł PiS Robert Telus, szef sejmowej komisji rolnictwa.

W ramach najbliższej rekonstrukcji rządu możliwa jest też - zdaniem portalu - dymisja Michała Dworczyka, szefa KPRM i odejście z rządu Jarosława Kaczyńskiego, wicepremiera do spraw bezpieczeństwa.

- Żadne decyzje polityczne w tym zakresie jeszcze nie zapadły. Nie spodziewałbym się zmian głębokich w rządzie - powiedział we wtorek Piotr Müller, rzecznik Rady Ministrów. Podkreślał, że istotne w kontekście rekonstrukcji będzie też uzupełnienie wakatów wiceministrów oraz zmiany w koalicji rządzącej.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj