Szukali rolnika przez miesiące, a ciało leżało blisko zabudowań

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
26-03-2020,11:50 Aktualizacja: 26-03-2020,11:57
A A A

Po niespełna trzech miesiącach poszukiwań znaleziono Piotra Lipińskiego ze Starego Bożejewa (pow. łomżyński, woj. podlaskie). Ciało 48–letniego rolnika odkryto zaledwie 125 metrów od zabudowań, gdzie miał ostatnio przebywać.

- Ciało znalazł chłopak z innej miejscowości. Poszliśmy tam z funkcjonariuszami, ale nie doszłam do tego miejsca, nogi się pode mną ugięły i padłam na kolana. Policja nie miała wątpliwości, że to Piotr - mówi "Gazecie Współczesnej" Ewa Grela, kuzynka zaginionego.

rososza, powiat ławski, pożar w gospodarstwie, noworodek zginął w pożarze

Podpaliła gospodarstwo. Zarzut zabójstwa i areszt dla matki noworodka

Prokuratura Okręgowa w Sieradzu postawiła 36-letniej matce zarzut zabójstwa dziecka, które zginęło w pożarze w Rososzy (woj. łódzkie) – poinformowała Jolanta Szkilnik, rzeczniczka sieradzkiej prokuratury. Wyjaśniła, że...

Dodaje, że to nie możliwe, by przez trzy miesiące nie znaleźli go wcześniej. Teren ten był bowiem przeszukiwany wielokrotnie przez rodzinę, policję, strażaków oraz pracowników biura detektywistycznego.

Wątpliwości rodziny budzą nie tylko miejsce, ale okoliczności w jakich znaleziono mężczyznę - był ubrany, a buty stały obok.

48-latek był kawalerem i żył z małego gospodarstwa, które prowadził razem z dwoma braćmi. Wyszedł z domu rano 28 grudnia 2019 roku, by pomagać znajomemu przy budowie budy dla psa.

- Podejrzewamy znajomego Piotra. To człowiek, który bez Piotra nawet do sklepu nie potrafił iść, to musiała być jakaś obsesja. Tymczasem zaginął człowiek, a on nawet nie zapytał, czy go znaleźliśmy. Kłamał - mówi dziennikowi Grela.

Policja przeszukała gospodarstwo znajomego ofiary, ale to nie przyniosło przełomu w sprawie. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łomży. Prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Póki co nikomu nie przedstawiono zarzutów.
 

źródło: "Gazeta Współczesna"

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!