Szef PSL: rolnicy chcą mieć gospodarstwa, które będą dawać możliwość zarobku

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
21-05-2024,12:00 Aktualizacja: 21-05-2024,12:03
A A A

Zabieganie o interesy rolników, zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego w Polsce i w UE - to kolejne elementy programu Trzeciej Drogi w wyborach do parlamentu Europejskiego.

Przedstawiając na wtorkowej konferencji "Listę wspólnych spraw Trzeciej Drogi w Parlamencie Europejskim", lider PSL, wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz mówił m.in. o bezpieczeństwie żywnościowym w Polsce i w Unii. Zapewnienie go obywatelom nazwał "jednym z najważniejszych zadań państwa". "Czyli żywności w dostępnej cenie dla swoich obywateli" - oświadczył.

Podkreślił wagę dopłat do upraw rolnych oraz zapowiedział zabiegi o zmianę polityki rolnej, jaką prowadził obecny unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski. "Zniszczył i polską, i europejską wieś" - ocenił szef PSL.

Przypomniał przy tym protesty rolników, mające miejsce w całej UE przez ostatnie półrocze. "Chcą w prosty sposób uprawiać ziemię, chcą hodować w godny sposób i w dobrych, najbezpieczniejszych warunkach inwentarz. Chcą mieć gospodarstwa, które będą dawać możliwość zarobku, ale przede wszystkim dają dobrą, zdrową żywność" - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Poleć
Udostępnij