Szef PIW-PIB apeluje do rolników: zaszczepmy się!

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
23-01-2021,10:00 Aktualizacja: 22-01-2021,11:03
A A A

Wróćmy do normalności, do czasów kiedy mogliśmy normalnie pracować i być blisko siebie. Jedyną nadzieją na to jest szczepionka przeciw Covid-19. Zaszczepmy się, dajmy sobie szansę - zaapelował prof. dr hab. Krzysztof Niemczuk, szef PIW-PIB.

Jak podkreślił w nagraniu w mediach społecznościowych ministerstwa rolnictwa, jest lekarzem weterynarii, ale także naukowcem zajmującym się wirusami.

pomoc covidowa, wsparcie dla rolnictwa, arimr, prow 2014-2020

Pieniądze w ramach pomocy covidowej płyną na konta rolników

ARiMR rozpoczęła wypłatę środków finansowych, przewidzianych w budżecie PROW 2014-2020, rolnikom szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19. Pieniądze mają trafić na ich konta do końca roku. Agencja przekazała, że adresatem pomocy są...

- Pojawienie się koronawirusa na świecie spowodowało wiele ograniczeń w życiu zawodowym, społecznym i w kontaktach międzyludzkich. Ta sytuacja dotknęła wszystkich nas. Tak jak każdy człowiek, chcę dalej żyć z bliskimi mi osobami - zaznaczył dyrektor Państwowego Instytutu Weterynaryjnego-Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach.

Przypomniał jednocześnie, że dzięki dotychczasowym szczepieniom na świecie udało się całkowicie wyeliminować lub zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele śmiertelnych chorób, w tym wywoływanych przez wirusy. Tym samym uratowano wiele istnień ludzkich.

- Skala koronawirusa jest ogromna, gospodarki chylą się ku upadkowi, ludzie tracą pracę, zdrowie i nadzieję. Jak wiemy, dotychczas stosowane zabezpieczenia nie są w pełni wystarczające. Musimy jednak dalej pamiętać o dezynfekcji, dystansie i maseczkach. Jednak pojawiła się nadzieja na powrót do normalności i jest nią szczepionka - powiedział dyrektor instytutu.

Stwierdził ponadto, że jako naukowiec ufa kolegom, którzy ją stworzyli i jest pewien, że jest bezpieczna. Dlatego zaapelował do rolników, a zwłaszcza gospodarzy-seniorów, aby się rejestrowali i szczepili.

- Państwa wiedza i doświadczenie są bezcenne dla kolejnych pokoleń rolników. Zaopatrujecie nasz rodzimy rynek w zdrową, polską żywność, znaną na wszystkich kontynentach - podsumował Krzysztof Niemczuk.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement