Szef MON: spór o zboże z Ukrainą dotyczy interesów oligarchów ukraińskich

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
21-09-2023,9:50 Aktualizacja: 21-09-2023,9:52
A A A

Spór z Ukrainą dotyczy interesów oligarchów ukraińskich, którzy chcieliby sprzedawać zboże na terytorium Polski. My natomiast musimy chronić interesów polskich rolników - oświadczył w czwartek w Programie I Polskiego Radia szef MON Mariusz Błaszczak. Zapewnił, że PiS będzie w tej sprawie konsekwentny.

Szef MON zaznaczył w wywiadzie, że Polska chce sąsiadować z niepodległą Ukrainą, a nie częścią Rosji, jednak z drugiej strony musi dbać o interesy polskich rolników.

"Spór z Ukrainą dotyczy interesów oligarchów ukraińskich. Oligarchowie ukraińscy chcieliby sprzedawać zboże na terytorium Polski. My chronimy polskich rolników i mogę zapewnić, że dopóki Prawo i Sprawiedliwość będzie przy władzy, będzie konsekwentne. Mimo ataków. kierujemy się interesami polskich rolników" - zapewnił Błaszczak.

"Chodzi o to, by oligarchowie ukraińscy sprzedawali zboże na rynkach, na których mieli sprzedawać, a nie na rynku polskim, bo to jest działanie na szkodę Polski" - dodał szef MON. Podkreślił, że tranzyt ukraińskiego zboża przez terytorium naszego kraju jest możliwy.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!