Strażacy z OSP podpalali, żeby później zarabiać na gaszeniu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
12-07-2017,11:20 Aktualizacja: 14-07-2017,16:05
A A A

Bulwersującą sprawę ujawnili policjanci z Białobrzegów na Mazowszu. Pięciu strażakom-ochotnikom z jednostki w Starej Błotnicy przedstawiono zarzuty kilkudziesięciu podpaleń od ubiegłorocznych wakacji.

Dlaczego strażacy podpalali, zamiast chronić mienie? Robili to dla diet, które otrzymują za udział w akcjach. Niewykluczone, że zdarzeń było więcej niż ujawnione dotychczas dwadzieścia.

policja, wypadek, Biała Podlaska, traktor, ciągnik, prokuratura

Traktorzysta zginął w zderzeniu z wozem strażackim OSP

Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej oraz policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w środę na drodze wojewódzkiej nr 816 w miejscowości Szostaki. 65-letni traktorzysta, którym był mieszkaniec gminy...
Policjanci zainteresowali się podpaleniami po informacjach z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach. Okazało się, że we wschodniej części gminy Stara Błotnica bardzo często wybuchają pożary, głównie w lasach i na nieużytkach - informuje dziennik "Echo Dnia".

Wiadomo, że najczęściej do podpaleń dochodziło wieczorami i w nocy. Bywało, że ogień pojawiał się co drugi, trzeci dzień.

W jaki sposób trafiono na ślad strażaków-ochotników? "Echo Dnia" podaje, że policyjne dochodzenie ujawniło, że druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Błotnicy na miejsce zdarzeń przyjeżdżali bardzo szybko. Zbyt szybko jak na warunki funkcjonowania OSP.

straż pożarna, OSP, nowe wozy dla OSP, śląskie, pieniądze dla OSP

Strażacy z OSP dostaną nowe wozy bojowe

3 mln zł wsparcia z budżetu województwa śląskiego otrzyma Ochotnicza Straż Pożarna w regionie. Fundusze mają być przeznaczone na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Pieniądze zostaną rozdysponowane pomiędzy 30 gmin. Wsparcie z...
- Policjanci prowadzili działania operacyjne i dzięki swojej pracy doszli do tego, kto może stać za podpaleniami - mówi w rozmowie z dziennikiem Edward Banach, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach. Policjanci zatrzymali w sumie sześć osób. Pięciu mężczyzn należy do OSP, jeden jest spoza jednostki.

Wszyscy usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Wiadomo, że kilku przyznało się do winy.

Postępowanie w sprawie jest nadal prowadzone. Mundurowi sprawdzają inne zdarzenia, w których interweniowali strażacy ze Starej Błotnicy (m.in. kilka zdarzeń dotyczyło opuszczonych budynków).

Nie wiadomo, czy nie będzie kolejnych zatrzymań w sprawie.

źródło: Echo Dnia

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj