Strategia "Wizja Zero" rozpoczęta. KRUS stawia na prewencję

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
02-07-2020,13:45 Aktualizacja: 02-07-2020,13:47
A A A

Zmniejszenie liczby wypadków w rolnictwie oraz ograniczenie chorób zawodowych rolników jest celem rozpoczętej przez KRUS realizacji strategii "Wizja Zero".

"Wizja zero" - to światowa strategia prewencji w dziedzinie bezpieczeństwa pracy w sektorze rolniczym, wdrażana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Zabezpieczenia Społecznego, do którego KRUS należy od 1991 r. Do kampanii popularyzującej "Wizję zero" Kasa przystąpiła natomiast w 2018 r.

krus, Centra Rehabilitacji Rolników, epidemia koronawirusa, testy na SARS-CoV-2

Wraca rehabilitacja w centrach KRUS. Będą testy na koronawirusa

Po przerwie związanej z zagrożeniem epidemicznym wznowiona zostaje działalność rehabilitacyjna Centrów Rehabilitacji Rolników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Poszczególne turnusy odbywają się oczywiście z zachowaniem...

- W tym roku Kasa zwraca szczególną uwagę na dobrostan rolnika, jako jeden z trzech filarów Wizji Zero, obok bezpieczeństwa i zdrowia, który ma wpływ na bezpieczeństwo pracy. Badania dowodzą, że zmęczenie, stres, zdrowie psychiczne oraz organizacja pracy to ważne czynniki, które mogą zaważyć na zdrowiu i życiu rolnika oraz jego najbliższych - mówiła Aleksandra Hadzik, prezes KRUS inaugurując tegoroczne działania.

Kasa zorganizuje konkurs dla młodzieży ze szkół średnich i wyższych o profilu rolniczym, którego celem będzie promowanie bezpiecznych zachowań związanych z pracą na terenie gospodarstwa rolnego.

Polegać będzie na nakręceniu 2 minutowego filmu na ten temat. Pracę konkursową należy przesłać do końca września, a w IV kwartale nastąpi rozstrzygnięcie konkursu.

W ramach tegorocznej akcji odbywa się także kurs e-lerningowy dla dzieci "bezpiecznie na wsi mamy upadkom zapobiegamy".

Polega na wypełnieniu przez najmłodsze dzieci testu, jak dbać o gospodarstwo i wydrukowaniu certyfikatu, który należy przesłać do końca września do KRUS. Certyfikaty wezmą udział w losowaniu 100 hulajnóg.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj