Stopa bezrobocia minimalnie spadła

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Marcin Musiał PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
22-09-2017,14:35 Aktualizacja: 22-09-2017,14:52
A A A

Stopa bezrobocia rejestrowanego w sierpniu wyniosła 7 proc. wobec 7,1 proc. w lipcu - poinformował w piątek Główny Urząd Statystyczny w Informacji o Sytuacji Społeczno-Gospodarczej kraju w minionym miesiącu.

Urząd podał, że w sierpniu wzrost przeciętnego zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw w skali roku był zbliżony do notowanego w poprzednich miesiącach. Obserwowano dalszy spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych i stopy bezrobocia.

pracownicy sezonowi, praca, pracodawca, praca tymczasowa, henryk kowalczyk, rząd

Pracownicy sezonowi będą opodatkowani. Rolnicy na tym zyskają?

Ryczałtowy podatek w wysokości około 300 zł miesięcznie za zatrudnienie pracownika sezonowego - takie ma być założenie ustawy, której projekt rząd przyjmie do końca tego roku - mówi Henryk Kowalczyk, szef Stałego Komitetu Rady...

"W końcu sierpnia liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy ukształtowała się na poziomie 1 mln 136,1 tys., tj. zmniejszyła się w porównaniu z poprzednim miesiącem (o 0,3 proc., tj. o 3,9 tys.) i z sierpniem ub. roku (o 15,6 proc., tj. o 210,7 tys.). Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 7,0 proc., tj. mniej niż przed miesiącem o 0,1 p.proc. i mniej niż przed rokiem o 1,4 p.proc" - napisano w publikacji.

Zarejestrowano z kolei 158,1 tys. nowych bezrobotnych, czyli o 3,1 proc. więcej niż przed miesiącem, ale o 5,2 proc. mniej niż przed rokiem.

GUS podał, że przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 6 mln 25,6 tys. osób i było o 4,6 proc. większe niż przed rokiem (wobec wzrostu o 4,5 proc. w lipcu).

Zgodnie z danymi urzędu w okresie styczeń-sierpień przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 5 mln 995,8 tys. osób, czyli było o 4,5 proc. wyższe od obserwowanego przed rokiem.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement