Stodoła i pola w ogniu. Sąd wysłał podpalacza prosto za kratki

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
28-07-2022,9:15 Aktualizacja: 28-07-2022,9:25
A A A

Jeszcze w trakcie akcji gaśniczej policjanci zatrzymali 31-latka, który podpalił stodołę i dwa pola uprawne. Straty są olbrzymie. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie (woj. wielkopolskie) został powiadomiony przez tamtejszą PSP o pożarze na polu uprawnym. Po niespełna 2 godzinach nadeszła wiadomość o kolejnym palących się plonach.

pożar zboża na polu, Zofijówka, powiat łukowski, Marcin Jóźwik

50-latek chciał ugasić płonące zboże. Poparzenia okazały się śmiertelne

Zmarł 50-latek, który chciał ugasić płonące zboże na polu w Zofijówce (pow. łukowski, woj. lubelskie). Mężczyzna doznał rozległych poparzeń. Sprawę wyjaśnia prokuratura. - Policjanci ustalili, że 50-latek ze swoją matką przyjechał na...

Oba areały znajdowały się pomiędzy miejscowościami Benice oraz Wielowieś i były oddalone od siebie o około 200 metrów. Wieczorem z kolei stróże prawa zostali poinformowani o pożarze stodoły w miejscowości Wielowieś.

Wysłani na miejsce funkcjonariusze przystąpili do ustalenia przyczyn pożarów. W wyniku m.in. rozmów z mieszkańcami wsi nabrali przekonania, że doszło do podpaleń. Jako sprawcę wytypowali mężczyznę, który był widziany w miejscach, gdzie dochodziło do pożarów.

"W trakcie akcji gaśniczej stodoły dzielnicowi zauważyli go. 31-latek został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Był nietrzeźwy i posiadał przy sobie zapalniczkę, która została zabezpieczona do sprawy" - poinformowała krotoszyńska KPP.

Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do podpaleń. Straty powstałe jedynie w wyniku wywołanego przez niego pożaru stodoły oszacowano na około 100 tys. złotych. Trwają jeszcze ustalenia dotyczące strat wynikających ze spalonych plonów na polach.

"Sąd Rejonowy w Krotoszynie zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na 3 miesiące. Umyślne sprowadzenie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób lub mienia w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru, zagrożone jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności" - podała komenda w Krotoszynie.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu