Copy LinkXFacebookShare

Starcie ciągnika rolniczego z ciężarówką. Traktorzysta z obrażeniami głowy

9 czerwca z samego rana do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Słupcy (woj. wielkopolskie) wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem samochodu ciężarowego i ciągnika rolniczego.

Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 263 w miejscowości Lucynowo (gm. Ostrowite). Po dotarciu tam pierwszych zastępów straży pożarnej zastały one uszkodzony samochód ciężarowy oraz wywrócony traktor z zawieszoną klatką do przewozu zwierząt. 

– Kierujący ciągnikiem rolniczym doznał obrażeń głowy, natomiast kierowcy samochodu ciężarowego nic się nie stało. Strażacy po dokonanym rozpoznaniu zabezpieczyli teren i udzielili pierwszej pomocy medycznej poszkodowanemu kierowcy ciągnika rolniczego. Przy wykorzystaniu narzędzi hydraulicznych oswobodzono zakleszczone w metalowej klatce zwierzę, które później przeładowano do innej klatki – relacjonuje mł. bryg. Mariusz Pawela, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Słupcy.

Przybyła na miejsce zdarzenia załoga karetki pogotowia ratunkowego przebadała poszkodowanych i zabrała do szpitala traktorzystę.

Podczas działań ratowniczych ruch na drodze gminnej był zablokowany. Brały w nich udział zastępy z JRG Słupca, OSP Ostrowite i OSP Kąpiel. Przyczyny i okoliczności wypadku ma ustalić policja.

Zobacz nas w Google News

dopłaty do loch, dopłaty do trzody chlewnej, lochy, loszki hodowlane, trzoda chlewna, świnie, pomoc dla rolników, MRiRW, ARiMR, de minimis, wsparcie hodowców
Hodowla

Dopłaty do loch: 1000 zł na maciorę i 2000 zł do loszki hodowlanej

wapnowanie
Uprawa

Skrzyp polny po żniwach – jak zniszczyć uciążliwy chwast?

szkodniki w rzepaku
Uprawa

Insektycydy przeciwko pierwszym szkodnikom w rzepaku

ASF, afrykański pomór świń, dwa nowe ogniska ASF, ognisko ASF, ASF u świń, trzoda chlewna, świnie, bioasekuracja, Inspekcja Weterynaryjna, ASF 2026
Hodowla

Dwa nowe ogniska ASF u świń. Kolejne na Kujawach!