Spurek proponuje nową "piątkę". Rolnicy komentują i krytykują

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
16-09-2021,9:10 Aktualizacja: 16-09-2021,9:14
A A A

Nie mają litości dla europosłanki Sylwii Spurek komentujący przedstawioną przez nią koncepcję nowej tzw. Piątki dla zwierząt. Zawiera zakazy polowań i hodowli zwierzęcej, a nawet... wędkarstwa.
 
Zaproponowana przez rządzące krajem Prawo i Sprawiedliwość oryginalna "Piątka dla zwierząt", wprowadzająca zmiany w przepisach o ochronie zwierząt, mimo wstępnej akceptacji sejmowej nie weszła ostatecznie w życie i obecnie jest już nieco zapomniana.

Krajowy fundusz odbudowy, agrounia, Sylwia Spurek, Jan Krzysztof Ardanowski

AGROunia: 40 procent środków na wieś. Spurek: to sensowne, ale…

Nie 1, a 40 procent środków z Krajowego Funduszu Odbudowy powinno trafić na wieś i rolnictwo - postuluje AGROunia. Na ten temat wypowiedzieli się też m.in. europosłanka Sylwia Spurek i Jan Krzysztof Ardanowski, były minister rolnictwa....

Ale co jakiś czas starają się o niej przypominać tzw. animalsi oraz kontrowersyjna europosłanka Sylwia Spurek. Ostatnio za pośrednictwem Twittera przedstawiła swoją koncepcję określoną przez siebie jako "Nowa Piątka dla zwierząt". Wygląda tak:

  • 2023: zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach, delfinariach + zakaz polowań, w tym wędkarstwa
  • 2025: zakaz otwierania nowych hodowli
  • 2030: zakaz badań z wykorzystaniem zwierząt
  • 2040: 100-procentowy zakaz hodowli zwierząt
  • TERAZ: ochrona zwierząt w Konstytucji

Internauci gremialnie skrytykowali nie pierwszą już taką propozycję Spurek, zarzucając jej - najogólniej określając - odrealnienie i fanatyzm. Zaczęli nawet prognozować kolejne punkty, które "wpasowywałyby" się w jej koncepcję.

"6. Zakaz polowania na zwierzęta przez inne zwierzęta. 7. Zwierzęta mięsożerne przechodzą na weganizm..." - wskazał jeden z twitterowiczów.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj