Sprzedawał części do traktora, których nie było

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
30-11-2018,9:30 Aktualizacja: 30-11-2018,9:35
A A A

25-letniego internetowego oszusta zatrzymali stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie (woj. lubelskie). Oferował w sieci m.in. części do ciągnika rolniczego, które okazały się jedynie wirtualne.

Mieszkańca gminy Wojsławice wytropili policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Jak ustalili, w listopadzie za pośrednictwem różnych portali oferował do sprzedaży części ciągnika rolniczego oraz motocykli wraz z dokumentami.

krus, zus, uokik, akcja dla seniorów, naciągacze na wsi

Seniorze, nie daj się oszukać! Po wsiach też krążą naciągacze

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego jest jednym z partnerów akcji edukacyjnej dla seniorów. Chodzi o szerzenie wśród nich wiedzy konsumenckiej i ostrzeganie przed nieuczciwymi praktykami niektórych...

Od zainteresowanych kupnem pobierał pieniądze, ale gdy wpłynęły już do niego, nie wysyłał klientom zamówionych przedmiotów.

"Do tego celu wykorzystywał rachunek bankowy prowadzony na rzecz innej osoby. Przestępczym procederem spowodował straty, które pokrzywdzeni oszacowali na łączną kwotę ponad 13 tysięcy złotych" - informuje chełmska komenda policji.

25-latek usłyszał w sumie dziesięć 10 zarzutów.

"Zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna był już notowany za oszustwa. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8" - podaje KMP w Chełmie.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.