Sprzedali wyleasingowane maszyny. Będą tłumaczyć się przed sądem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
14-11-2017,15:10 Aktualizacja: 14-11-2017,15:28
A A A

Kryminalni z Morąga (woj. warmińsko-mazurskie) zakończyli aktem oskarżenia sprawę małżeństwa z powiatu ostródzkiego, które według ich ustaleń przywłaszczyło sprzęt rolniczy o wartości ponad 600 tys. złotych.

41-letni mężczyzna zawarł z dwoma firmami leasingowymi kilka umów dotyczących sprzętu rolniczego. Zalegał z opłacaniem kolejnych rat, więc obie firmy rozwiązały umowy i wezwały go do oddania maszyn. Podjęte przez przedsiębiorstwa działania windykacyjne nie przyniosły rezultatu i maszyny nie zostały odzyskane. Do akcji wkroczyła zatem policja.

policja, przestępczość, oszust, handel wirtualnymi maszynami, maszyny rolnicze, legnica, głogów

Wpadli kolejni internetowi oszuści. Naciągali na rolnicze maszyny

Ponad 30 oszukanych osób, wyłudzonych przeszło 230 tys. złotych - to wstępny bilans działalności trzech mężczyzn zatrzymanych przez policję z Legnicy na Dolnym Śląsku. Do fikcyjnej sprzedaży wystawiali w internecie m.in. rolnicze maszyny....

"Jak się okazało, 41-latek wspólnie z 30-letnią żoną, mimo obowiązywania umowy leasingowej sprzedali przedmioty, zanim doszło do rozwiązania umów z leasingodawcami" - podają funkcjonariusze.

Do sprawy dokonano zabezpieczenia majątkowego na kwotę blisko miliona złotych, co ma zagwarantować wykonanie orzeczenia sądu, kar i środków karnych, które mają charakter majątkowy.

Małżonkowie (kobieta usłyszała zarzut współudziału) będą teraz tłumaczyć się ze swoich postępków przed sądem, gdzie trafił już akt oskarżenia.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu