Solidarność RI przedłuża protest do 20 kwietnia

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
26-03-2015,8:00 Aktualizacja: 26-03-2015,13:17
A A A
Prezydium Rady Krajowej NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych podjęło decyzję o przedłużeniu protestu wraz z rolniczym miasteczkiem w Warszawie pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów o kolejne 20 dni do 20 kwietnia.
 
W środę odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Krajowej Solidarności RI. Prezydium upoważniono do podejmowania dalszych działań w związku z protestami rolniczymi. Zdecydowano o przedłużeniu protestów.
 
"NSZZ Solidarność RI nadal oczekuje na podjęcie dialogu przez panią premier Ewę Kopacz. Długość trwania protestu rolniczego może ulec zmianie, jeżeli pani premier Ewa Kopacz spotka się z rolnikami i podpisze stosowne porozumienia" - czytamy w komunikacie podpisanym przez szefa tej organizacji senatora Jerzego Chróścikowskiego.
 
Do najważniejszych postulatów rolników z tej organizacji należy uchwalenie ustawy regulującej obrót ziemią, tak by uniemożliwić cudzoziemcom nabywanie polskich gruntów rolnych oraz uchwalenie przepisów dot. sprzedaży bezpośredniej produktów pochodzących z własnego gospodarstwa.
 
Związkowcy z Solidarności RI mają zgodę na protest przez Kancelarią Premiera do 30 marca. Protestują przed gmachem KPRM od 19 lutego.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj